Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 sierpnia 202208:51

Ukraiński sen - wystawa Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej w raciborskiej bibliotece

Ukraiński sen - wystawa Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Podczas festiwalu literackiego Miedzianka Po Drodze, który zawita do Raciborza 29 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Ukraiński sen” Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej. Od dzisiaj w bibliotecznej galerii Gawra można zobaczyć fotografie, które powstały podczas pleneru fotograficznego w Ukrainie.

UKRAIŃSKI SEN – wystawa fotografii

„Pierwszy raz byłam w Ukrainie w 2016 roku. To był kameralny plener fotograficzny we wsi Załuchów i okolicach – na Polesiu Wołyńskim. I nie wiem, czy to tylko zasługa miejsc, czy też momentu w moim życiu osobistym, ale przysięgam, to było jak sen, jak bajka. I chociaż mam świadomość, że brzmi to egzaltowanie, to pełnia księżyca nad jeziorem Świtaź była magiczna. Naprawdę wszystko wtedy zachwycało – kolory, krajobrazy, ludzie, zwierzęta. Prostota, ludyczność. Niesamowita otwartość i gościnność mieszkańców. Niezapomniane toasty, z których pierwszy zawsze był za miłość. Wracałam tam jeszcze kilka razy, ostatni był Lwów w 2021, ale to już zawodowo. Mogę powiedzieć, że jakaś część mnie tęskni za tym krajem. A od 24 lutego 2022 roku, pierwsze wrażenia: bajkowości, snu - tylko się spotęgowały.”

Magdalena WDOWICZ-WIERZBOWSKA

Architekt i fotograf. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). W Studium Fotografii ZPAF prowadziła pracownię portretu. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W projektach autorskich stara się łączyć fotografię z tekstem. Stypendystka MKiDN (2013 i 2020) oraz m.st. Warszawy (2015). Autorka wydanej w 2013 roku książki fotograficznej „Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami". Intensywnie kończy przygotowania książki o czołowych polskich reporterkach i materiał o byłych więźniarkach obozu koncentracyjnego Ravensbrueck. Współpracuje z Instytutem Reportażu i Faktycznym Domem Kultury, a przez pewien czas związana była z Fundacją Dom Kultury, w ramach której prowadziła zajęcia w warszawskich więzieniach. Z potrzeby serca zajmuje się portretem i dokumentem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe i lepi z gliny. Miłośniczka jogi, zwierząt i literatury faktu, a od niedawna roślin pokojowych. W fotografii podąża za tym, co niesie życie. I to fotografuje. Jeden temat pociąga za sobą kolejny. Przypadkowe, wydawałoby się, spotkania stają się dla niej impulsem do działania. Do czerwca 2019 Prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF i Wiceprezes Zarządu Głównego ZPAF.
„Ukraiński sen” Magdalena Wdowicz-Wierzbowska.

Galeria Gawra (1 piętro biblioteki), ul. Kasprowicza 12 – wystawa dostępna w godzinach otwarcia biblioteki do 3 września.

Miedzianka Po Drodze – wędrowny festiwal literacki w Raciborzu – 29 sierpnia. Więcej informacji i pełen program: https://tiny.pl/wxmmb 

 

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.