Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 lipca 202217:51

Koncerty letnie RCK w Parku Roth: Joanna Skowyra&Przyjaciele

Koncerty letnie RCK w Parku Roth: Joanna Skowyra&Przyjaciele - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W ramach letnich koncertów w Parku Roth Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie: Joanna Skowyra & przyjaciele, które odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia o godz. 18:00.

Wokalistka Joanna Skowyra wraz z jej muzykami zabierze nas w energetyczne klimaty muzyczne od Erica Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa w aranżacji Waldka Nowakowskiego, który podczas koncertu zagra na pianinie.

Joanna Skowyra - wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Beaty Bednarz. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną II st. przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Członkini tercetu wokalnego "Silesian Jazz Daughters" oraz "Dętej Orkiestry Miejskiej RYBNIK". Wyróżniona w Warszawie w 2019 roku na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności wokalistyka jazzowa. Jury w składzie: dr hab. Janusz Szrom - przewodniczący, Lora Szafran, Krystyna Prońko, prof. dr Włodzimierz Nahorny oraz Andrzej Dąbrowski. Uczestniczyła w warsztatach u takich muzyków jak: Claris Assad, Kevin Mahogany, Darnita i Kirk Rodgers, Karen Edwards, Danuta Sendecka, Adam Kosewski, Gabriela Gąsior, Beata Bednarz, Mieczysław Szcześniak, Sławomir Berny, Wojciech Myrczek, Kamila Pałasz, Marcelina Gawron.

Waldek Nowakowski - aranżer, dyrygent, puzonista, klawiszowiec. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - kompozycja i aranżacja na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.Jest aranżerem oraz muzykiem sesyjnym współpracującym z wieloma big bandami, orkiestrami i zespołami. Jako muzyk sesyjny grał w wielu projektach, występując przy tym z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzyki jazzowej. M.in: Eric Marienthal, Bob Mintzer, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Sławek Uniatowski, Stanisław Soyka, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jako aranżer uczestniczył w wielu projektach muzycznych, w których pisał dla takich artystów, jak: Gary Guthmann, Kuba Badach, Kayah, Piotr Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Michał Gasz, MIUOSH, Justyna Steczkowska, Magda Steczkowska, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Natasza Urbańska, Katarzyna Skrzynecka, Marcin Jajkiewicz, Natalia Kukulska, Michał Szpak, Kasia Stankiewicz, Ewa Farna, The Chance, Sabina Jeszka i inni. Pisał także dla Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz NOSPR pod dyr. Krzesimira Dębskiego. Aktualnie jest także dyrygentem dwóch orkiestr.

Jan Cichy – basista, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer. Pierwsze lekcje muzyki pobierał u Kazimierza Solika. Jest absolwentem Średniej Szkoły Muzycznej w Rybniku i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Debiutował w lokalnych grupach rockowych, a następnie jazzowych – Lotharsi pod kier. Lothara Dziwokiego i w zespole jazzowym Czesława Gawlika. W latach 1969-1976 wielokrotnie nagradzany na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą we Wrocławiu, jako członek zespołów Lotharsi, Extra Ball i Big-Bandu PWSM Katowice. Występował w zespołach: WIEM, Extra Ball, Big Band Katowice, Air Condition, Namysłowski - Śmietana Band, No Smoking, Zbigniew Lewandowski Group (album Golden Lady), Marek Bałata Group, Blow Pipe, From Time To Time, Iza Zając-Jarek Małys Why Not. Współpracował z Andrzejem Rosiewiczem, Jackiem Niedzielą (album Wooden Soul), Billem Molenhofem (USA), Arthurem Lipnerem (USA), Heintzem von Moisy (Niemcy), Alem Martino (USA). Przez wiele lat komponował i nagrywał muzykę w Studiu Polskiego Radia w Opolu z Zespołem Rozrywkowym Rozgłośni Opolskiej P. R. pod dyr. Edwarda Spyrki. Współpracował z orkiestrami Jerzego Miliana i Zbigniewa Górnego. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, takich jak m.in.: Jazz Jamboree, Berliner Jazztage , Reno Jazz Festival, Berkeley, Montreal Jazz Festiwal, Festiwal w Pradze, Festiwal w Sibiu, "East-West" w Le Mann, Pori Jazz Festiwal.

Bartłomiej Chlubek - perkusista, student Jazzu i Muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Z wychowania perkusista rockowy, z wykształcenia jazzowy, z pasji - miłośnik szerokiego spektrum stylów muzycznych. W swoim dorobku posiada zarówno nagrania z jazzowym big bandem Sunny Band, jak i z zespołem rockowym Fuzja, którego jest założycielem. Współpracował muzycznie z zespołami tak takimi jak Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, iGgramy z Pokusą, Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Miejska Orkiestra Dęta Rybnik, Nocna Orkiestra Eksperymentalna. Swoje umiejętności kształcił pod okiem znanych osobistości polskiego i zagranicznego świata perkusji - Benny'ego Greba, Cezarego Konrada, Pawła Dobrowolskiego, Adama Buczka, Michała Dziwewińskiego. Od gry na perkusji odrywa się okazjonalnie, by zagrać w siatkówkę lub w koszykówkę, a odpoczywa zgłębiając historię antyczną lub słuchając Big Bandu Buddye'go Richa.

Grzegorz Bezdziecki - gitarzysta który gra, odkąd pamięta, a jego głównymi stylami są: blues, jazz, rock, pop. W Latach 80 - tych był członkiem zespołu muzycznego Paragraf 3RB, wykonujacą muzykę bluesową. Zakwalifikowani do festiwalu w Jarocinie 83'. Występowali na małej scenie w roku 1986, kwalifikując się do złotej dziesiątki. W roku 87' z Big bandem JSW. Inspiracje czerpie od takich muzyków jak: Joe Pass, BB KING, ERIC CLAPTON. Pobierał lekcje u Przemysława Strączka oraz nieżyjącego już Jarosława Śmietany. Obecnie gra w Miejskiej Orkiestrze Dętej Rybnik oraz zespół blues -rock ZNAKI CZASU z Rybnika".

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Reklama
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Reklama
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności8 sierpnia 202218:38

Teatr absurdu na schodach raciborskiej biblioteki

Teatr absurdu na schodach raciborskiej biblioteki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Biznes8 sierpnia 202210:15

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202205:20

Będą szukać talentów przy zamkowej studni

Będą szukać talentów przy zamkowej studni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany
Aktualności9 sierpnia 202209:29

Najnowszy repertuar kina Bałtyk

Najnowszy repertuar kina Bałtyk - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pexels.com/Dmitry Demidov
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.