Smutne wieści z Markowic. Zmarł Adam Markiewka

Razem z żoną Anidą od lat prowadził znaną raciborzanom piekarnię i cukiernię w Markowicach. Zmarł dziś, 14 lipca, po długiej walce z chorobą. Pogrzeb we wtorek godz. 11.00 w Markowicach.
Śp. Adam Markiewka miał 61 lat. Razem z żoną Anidą oraz córką Joanną i synem Samuelem - mimo że był z wykształcenia mechanikiem - kontynuował w Markowicach wielopokoleniowe tradycje rodziny Baruchów. Firma założona została w latach 30. ubiegłego wieku przez Otylię i Ryszarda. Początkowo wypiekano podstawowy asortyment wyrobów: chleb, bułki, rogale i uwielbiane przez wszystkich szneki. W 1954 roku piekarnię przejął GS Racibórz i produkował tylko pieczywo.
W 1988 roku właścicielami firmy zostali Anida i Adam Markiewkowie. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój i modernizacja. Rozszerzono ofertę również branżę cukierniczą. W 2004 roku dostosowano zakład do standardów Unii Europejskiej i norm HCCP. Wyroby piekarni Markiewków można kupić w całym Raciborzu.
Rodzinie śp. Adama Markiewki składamy najszczersze kondolencje.





![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)















![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)
















![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)




Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.