Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lipca 202208:55

Górnośląsko-Zagłębiowski Uniwersytet Ludowy - wykłady w Raciborzu

Górnośląsko-Zagłębiowski Uniwersytet Ludowy - wykłady w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uniwersytet powstał z inicjatywy Fundacji Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki.

- 18 czerwca 2020 r. Rada Ministrów przyjęła nowy program wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego pod nazwą "Program Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030". Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki otrzymał dofinansowanie ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Wspierania Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030. Pozyskanie funduszy pozwoliło otworzyć Górnośląsko-Zagłębiowski Uniwersytet Ludowy który będzie przeprowadzał 5 warsztatów w 5 miastach województwa śląskiego. Jednym z tych miast jest Racibórz. Głównym celem jest rozwój kapitału ludzkiego i społecznego przez podnoszenie kompetencji kluczowych i zawodowych oraz kształtowanie postaw obywatelskich w oparciu o gruntvigiańską metodę dydaktyczną. Uniwersytet stwarza uczestnikom możliwości zdobycia dodatkowych umiejętności i kompetencji - informuje Bartosz Hetmaniok.



Oto program warsztatów:

20.07 Kształtowanie podstaw patriotycznych i wrażliwości kulturalnej - "Patriotyzmy lokalne w perspektywie postawy patriotycznej. Analiza kulturoznawcza"
27.07 Kształtowanie kompetencji cyfrowych - "Bezpieczny w sieci czyli jak nie dać się oszukać"
10.08 Budowa poczucia własnej wartości i poprawa kompetencji interpersonalnych- "Cztery filary budowy poczucia pewności siebie"
17.08 Podstawy przedsiębiorczości - "Podstawy przedsiębiorczości"
24.08 Kształtowanie podstaw ekologicznych - "Ekospostawa na co dzień"

Warsztaty będą się odbywać w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ulicy Księdza Józefa Londzina 38. Warsztaty są w pełni darmowe, dla osób pełnoletnich. Odbywać się będą od godziny 16 do 17.30. Zapisów można dokonywać za pomocą strony internetowej: https://instytutpanki.pl/gornoslasko-zaglebiowski-uniwersytet-ludowy/ 

Organizatorzy zapewniają poczęstunek. Dla najbardziej aktywnych członków czekają gadżety.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lipca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend po raz kolejny będzie się wiele działo. Sprawdź, co wydarzy się w Raciborzu i okolicy w najbliższych dniach i zdecyduj, gdzie się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.