Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 czerwca 202210:39

Raport 998. Pożary, konary i pomoc zwierzętom. Weekend raciborskich strażaków

Raport 998. Pożary, konary i pomoc zwierzętom. Weekend raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Szesnaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród podjętych interwencji znalazły się: kolizje, pożary, plamy na jezdniach czy usuwanie owadów. Nie brakowało także fałszywych alarmów. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 17 czerwca 2022

O godzinie 14.31 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Krzyżanowicach na ulicy Wyzwolenia. Z informacji wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że vw passat najechał na tył skody octavii. Łącznie w obu pojazdach podróżowało pięć osób, w tym dziecko. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. Jedna osoba, 27-letnia kobieta została przewieziona do szpitala celem dalszej diagnostyki. Straty materialne oszacowano na kwotę 8 000 złotych.

Kolejna piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 16.31 przy ulicy Gliwickiej w Raciborzu-Markowicach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że z konstrukcji wieży na jednym z budynków zwisa blacha. To powodowało zagrożenie dla osób poruszających się po ciągu pieszym. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz usunięciu zagrożenia.

Sobota, 18 czerwca 2022

Pierwsza interwencja w sobotę została odnotowana o godzinie 9.31 w Babicach. Podczas prac ziemnych związanych z kopaniem studni wykopany został niewybuch o wymiarach 25 cm x 10 cm. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dojeździe patrolu policji teren działań został przekazany stróżom prawa. Niebezpieczne znalezisko ma dziś zostać zabrane przez saperów.

O godzinie 11.04 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na ulicy Długiej w Samborowicach. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Olej wydobywał się z uszkodzonej skrzyni biegów jednego z pojazdów. Jego właściciel, a zarazem zgłaszający próbował samodzielnie zaradzić powstawaniu plamy. Niestety bezskutecznie. Po dojeździe na miejsce strażacy przy użyciu sorbentu dokonali zebrania substancji, a następnie przy pomocy dyspergentu doczyścili jezdnię.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 14.58. Miało do niego dojść na ulicy Kolejowej w Wojnowicach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażacy dokonali przeszukania terenu, jednakże żadnego pojazdu nie ujawniono. Nie było także śladów jakiegokolwiek wcześniejszego zdarzenia. Zastępy zawrócono więc do baz, a zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy złośliwy.

O godzinie 18.03 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Ogrodową w Raciborzu, gdzie doszło do pożaru śmietnika. Mimo szybkiej interwencji nie udało się uniknąć strat materialnych. Ich wartość oszacowano na kwotę 500 złotych. Spowodowane były uszkodzeniem kontenera na odpady. Przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Kolejne dwa zdarzenia – o godzinie 20.05 w Grzegorzowicach na ulicy Żabnik oraz o 21.05 na ulicy Segeta w Raciborzu – dotyczyły usuwania gniazd owadów. W obu przypadkach były to osy. W Grzegorzowicach działał jeden zastęp OSP z kolei w Raciborzu jeden zastęp PSP.

O godzinie 21.10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące lisa w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe strażaków i przeszukaniu pomieszczeń zwierzęcia nie ujawniono. Podobne zgłoszenie miało miejsce dzień później. Tym razem zwierzę udało się schwytać i wywieźć do najbliższego lasku.

Ostatnie sobotnie zgłoszenie wpłynęło do komendy przy Reymonta o godzinie 22.39. Dotyczyło ono plamy substancji ropopochodnej w ciągu drogi DW 416 przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Do akcji zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Plama była już niestety rozjeżdżona przez przejeżdżające drogą pojazdy, w związku z czym jej długość wynosiła ok. 400 metrów. Strażackie działania polegały na jej usunięciu.

Niedziela, 19 czerwca 2022

Niedzielna służba rozpoczęła się dla raciborskich strażaków od interwencji o godzinie 10.05 przy ulicy Lotniczej w Raciborzu. Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła 71-letnia kobieta, która poinformowała, że czuje się słabo i potrzebuje pomocy. Nie wie jednak, czy będzie w stanie podejść do drzwi celem ich otwarcia. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Po dojeździe strażaków na miejsce starsza pani zdołała otworzyć drzwi. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia.

O godzinie 13.40 jeden zastęp PSP został zadysponowany do Bojanowa. Na jednym z pasów drogi wojewódzkiej 917 znajdował się konar drzewa, który tarasował przejazd. Strażacy zajęli się jego usunięciem.

Kolejne zdarzenie po raz kolejny minionego weekendu dotyczyło pomocy zwierzęciu w potrzebie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, że na jednym z Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Brzeskiej znajduje się bocian, który prawdopodobnie wypadł z gniazda. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażacy nie mogli jednak znaleźć gniazda, z którego miał wypaść ptak. W związku z tym został on przewieziony do komendy przy Reymonta, gdzie oczekuje na przyjazd pracownika Pogotowia Leśnego.

O godzinie 17.17 jeden zastęp OSP pognał na ulicę Gliwicką w Rudach, gdzie na jezdni znajdował się konar drzewa, który uniemożliwiał przejazd. Strażackie działania polegały na jego usunięciu i udrożnieniu drogi.

Ostatnie weekendowe zdarzenie odnotowano o godzinie 19.26 przy ulicy Reymonta w Raciborzu. Doszło tam do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP który poradził sobie z ogniem. Dzięki szybkiej interwencji udało się uniknąć strat materialnych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności17 sierpnia 202215:43

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega!

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Raciborski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz policję powiadomiono o próbach wyłudzenia pieniędzy.

red.
Aktualności18 sierpnia 202209:36

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Raport 998. Trzynaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Dwa z nich były naprawdę poważne. W Szonowicach zawalił się fragment ściany i dachu budynku, z kolei w Raciborzu odnotowano próbę samobójczą. Zapobiegł jej dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202213:52

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Region:

Zielono, niebanalnie i industrialnie – tak będzie zmieniał się teren ParkAnów, czyli obszarów należących dawniej do nieczynnej dziś kopalni Anna. Swoją wizję przedstawili dwaj młodzi projektanci: Karolina Cieślik i Aleksander Bugla.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202212:54

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nadchodzący weekend w Raciborzu będzie bogaty w wydarzenia. Nie zabraknie ich także na Zamku Piastowskim. Sprawdź, co przygotowano!

Zamek Piastowski w Raciborzu, fot. arch. portalu
Aktualności17 sierpnia 202222:39

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Andrzej Czogała
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202209:23

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Biznes17 sierpnia 202211:10

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał prasowy spółki, fot. EC Radlin
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202211:50

W raciborskiej książnicy ruszyły zapisy na warsztaty genealogiczne

W raciborskiej książnicy ruszyły zapisy na warsztaty genealogiczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pixabay.com/ScottishPerson
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.08.2022
17 sierpnia 202216:32

Nasz Racibórz 12.08.2022

Nasz Racibórz 05.08.2022
17 sierpnia 202216:30

Nasz Racibórz 05.08.2022

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.