XX Międzynarodowe Spotkania Artystyczne Śląsk Kraina Wielu Kultur za nami

Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”, Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, Raciborskie Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili w niedzielę 12 czerwca 2022 r. na dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu na XX Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk Kraina Wielu Kultur”. Przez kilka godzin Zamkiem Piastowskim zawładnęły zespoły folklorystyczne z kraju i z zagranicy. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu.
Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości oraz uczestników przez Dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu - Krystynę Niklewicz oraz salwy armatniej w wykonaniu Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W wydarzeniu uczestniczyli m. in.: Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda i Wiceprezydent Miasta Racibórz - Dawid Wacławczyk. Jedną z gwiazd Festiwalu był rewelacyjny i zachwycający Zespół „BARWINOK” z Winnicy na Ukrainie. Przed publicznością zaprezentowały się ponadto zespoły m. in. z Litwy, Macedonii Północnej, Katowic, Gliwic, Nędzy i Zawady Książęcej.
Od dwudziestu lat organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. Pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem festiwalu jest od początku Aldona Krupa-Gawron. Ideą Festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska. Festiwal promujący różne kultury na jednej scenie dał im możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tutejszego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy.








































































































































![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)

![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)
![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)




























Komentarze (0)
Dodaj komentarz