PWSZ w Raciborzu wygrywa II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022

- Z dumą informujemy, że drużyna kierunku pielęgniarstwo pod opieką merytoryczną mgr Elżbiety Kanii i mgr Krystyny Wolnik zdobyła I miejsce w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 organizowanych w Uniwersytecie Opolskim - informuje raciborska PWSZ.
Rywalizacja z najlepszymi
Zawody odbywały się od 9 do 10 czerwca 2022 roku. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele ośmiu uczelni z całej Polski, m.in ze Słupska, Piły, Krosna i Jarosławia. Każdy z zespołów liczył pięciu studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa, którzy zmierzyli się pierwszego dnia zawodów w przedsięwzięciach medycznych, w warunkach symulowanych.
Ścisły finał
Drużyna PWSZ w Raciborzu w składzie: Weronika Niewrzoł, Klaudia Sitek, Sylwia Kania, Ewelina Kozubek i Zuzanna Mucha dotarła do ścisłego finału i konkurowała 10 czerwca w ostatecznych zadaniach z Uniwersytetem Opolskim. Po zakończeniu emocjonującej rywalizacji sędziowie zdecydowali o wygranej PWSZ w Raciborzu! Warto również dodać, że to nie jedyne wyróżnienie, które zdobyła nasza Uczelnia. Najlepszym liderem zespołu została studentka Weronika Niewrzoł.
- Jestem niezwykle dumny z sukcesu studentek i kadry kierunku pielęgniarstwo. Wygrana pokazuje, że ciężka praca naszych studentów i kadry w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej przynosi wspaniałe owoce. Zwycięstwo cieszy, tym bardziej że nasze centrum funkcjonuje od zaledwie kilkunastu tygodni! To kolejny dowód na to, że PWSZ w Raciborzu kształci studentów na najwyższym poziomie. Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów – powiedział rektor, dr Paweł Strózik.
- Gratuluję kadrze i studentkom Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia zdobytej nagrody w II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_ 2022 w Opolu. To wartościowe wyróżnienie pokazuje wysoki poziom merytoryczny naszej kadry oraz świetne przygotowanie naszych studentów, również do późniejszej pracy w zawodzie pielęgniarki i pielęgniarza – dodał dr Marek Sroka, dyrektor IKFiZ.
Rekrutacja trwa
PWSZ w Raciborzu uruchomiła już rekrutację na 3-letnie studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. W planach jest również uruchomienie studiów magisterskich (jeszcze w bieżącym naborze, po uzyskani zgód odpowiednich ministerstw). Szczegóły i zapisy online na https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/









![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)






![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)


































![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany