Raport 998. Drzewo uszkodziło elewację bloku przy Odrzańskiej

Dwa zdarzenia drogowe i jedno związane z pogodą odnotowali podczas minionej służby strażacy z PSP Racibórz. Wszystkie działania prowadzono w Raciborzu.
Pierwsze ze zdarzeń odnotowane zostało o godzinie 12.53, kiedy to do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Kolejowej. Udział brały: hyundai i opel astra. Na miejsce skierowano dwa zastępy z komendy przy Reymonta. Po dojeździe strażaków i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Strażackie działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojazdach, sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 40 000 złotych. Działania, prócz strażaków prowadziła także policja.
O godzinie 15.50 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Podwale-Mickiewicza-Drzymały. Seat Ibiza najechał na tył toyoty corolli. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania rozpoczęto działania, które polegały na: udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu toyotą, odłączeniu akumulatora w seacie oraz sorpcji substancji ropopochodnych z jezdni. W wyniku uderzenia poszkodowany został 59-latek z toyoty, który uskarżał się na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym. Przejazd ul. Podwale był utrudniony. Jadących od ronda im. Żołnierzy Niezłomnych strażacy kierowali objazdem przez ulicę Batorego. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 10 000 złotych.
Ostatnie zdarzenie do tej pory odnotowane zostało o godzinie 1.55 w nocy z środy na czwartek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o drzewie, które przewróciło się na budynek wielorodzinny przy ulicy Odrzańskiej. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Strażacy w sile jednego zastępu udali się na miejsce, gdzie ich działania polegały na usunięciu wiatrołomu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa elewacja budynku. Straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych.


















![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)
























![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany