Sala sądowa jak scena koncertowa. Dni Raciborza zainaugurowano w gmachu Temidy

Pięknie odrestaurowana sala rozpraw dawnego sądu krajowego przy ul. Wojska Polskiego stała się dziś sceną i widownią. Unique String Quartet zaprezentował przeboje muzyki filmowej.
Początkowo zaplanowano jeden występ, ale ze względu na zainteresowanie zorganizowano drugi, o 20.00. Grupę tworzą Magdalena Warmińska, Aleksandra Buczek (obie panie skrzypce), Nicol Latocha (wiolonczela) oraz Wiktoria Nizio (altówka). Koncert otworzył słynny Obój Gabriela Ennio Morricone z Misji.
Podczas otwarcia wiceprezydent Dawid Wacławczyk mówił, że miasto świadomie zrezygnowało z wielkich plenerowych imprez, opierając formułę Dni Raciborza na szeregu mniejszych, w tym kameralnych wydarzeń, ulokowanych w historycznych wnętrzach. Jest taniej, ale także z uwzględnieniem różnych gustów.
Na wyjątkowe znaczenie koncertu wskazała prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu Marzena Korzonek, podkreślając, że to kolejny przykład otwierania się wymiaru sprawiedliwości na społeczeństwo. Temida nie chce być kojarzona tylko z rozprawami, ale również edukować, a także udostępniać swoje wnętrza tak wyjątkowe jak dawny sąd krajowy.
Kwartet zabrał zebraną publiczność w muzyczną podróż po najbardziej znanych ekranizacjach filmowych, do których chętnie wracamy pamięcią. Koncert składał się z trzech części. Na początek usłyszeliśmy utwór E. Morricone z filmu „Misja”, następnie motywy z filmów „Gra o tron”, „Gladiator”, „Pociąg do Darjeeling” czy „Śniadanie u Tiffaniego”. Nie zabrakło polskich motywów muzycznych - przepięknego walca z filmu „Noce i dnie” czy niezwykle sentymentalnego utworu z serialu „Polskie drogi”. Usłyszeliśmy również ścieżkę dźwiękową N. Roty z „Ojca chrzestnego”, a także niezwykle energetyczne tango z dramatu „Zapach kobiety”, który kwartet zagrał również na bis.
















































![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)








![Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176605946620251218-1-1-.jpg)









![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz