Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 czerwca 202209:11

Raport 998. Pożar śmietnika przy Rzeźniczej. Nocna akcja w zakładzie przy Piaskowej

Reklama
Racibórz:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem osiem interwencji. Wszystkie działania prowadzono na terenie Raciborza.

Piątek, 3 czerwca 2022

O godzinie 14.36 rozpoczęto kolejny dzień akcji poszukiwawczej na akwenie przy ulicy Grzonki. Działania okazały się jednak bezskuteczne.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.31 w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Bosackiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe służb na miejsce i ustaleniu adresu czujki, która wszczęła alarm, okazało się, że w pomieszczeniu nie występuje jakiekolwiek zagrożenie.

O godzinie 23.10 odnotowano kolejne zdarzenie związane z monitoringiem przeciwpożarowym. Tym razem strażaków poinformowała firma zarządzająca systemem. Zdarzenie miało miejsce w budynku przy ulicy Opawskiej. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do zwarcia na grzałce w przepływowym ogrzewaczu wody. Występowało niewielkie zadymienie, które na szczęście wzbudziło czujkę. Gdyby do tego nie doszło mogło skończyć się o wiele większym pożarem i znaczniejszymi stratami – powiedział bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

W zdarzeniu na Opawskiej straty materialne oszacowano łącznie na 1 000 złotych.

Sobota, 4 czerwca 2022

Pierwsze zdarzenie sobotniej służby odnotowane zostało o godzinie 16.15 na ulicy Opawskiej. Przy wjeździe na parking jednego z dyskontów zderzyły się dwa pojazdy: seat leon oraz mazda 3. W obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, z których jeden uskarżał się na ból w okolicach szyi. Został zabrany przez ZRM do szpitala celem dalszej diagnostyki. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na odłączeniu akumulatora w jednym z pojazdów, usunięciu wycieków substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano łącznie na kwotę 10 000 złotych.

O godzinie 23.12 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej w jednym z mieszkań w budynku przy ulicy Dworskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, partol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe strażaków na miejsce obecni na miejscu funkcjonariusze policji poinformowali, że mieszkanie jest puste. W związku z tym ze strony straży pożarnej zdarzenie zostało zakwalifikowanej jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 5 czerwca 2022

Pierwsze niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 18.37 przy ulicy Rzeźniczej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który w miarę szybko poradził sobie z ugaszeniem ognia. Uszkodzeniu uległy jednak dwa plastikowe kontenery na odpady. Straty materialnej oszacowano na kwotę 2 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie.

O godzinie 20.30 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ulicę Sienkiewicza. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o osobie przechodzącej przez piłkochwyt, która utknęła na wysokości około 5 metrów. Po dojeździe strażaków okazało się jednak, że osoba ta poradziła sobie samodzielnie, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Zgłoszenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 6 czerwca 2022

Ostatnie do tej pory zdarzenie zostało odnotowane o godzinie 1.43 w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z zakładów produkcyjnych przy ulicy Piaskowej w Raciborzu. W trakcie procesu technologicznego doszło do niekontrolowanego zapłonu. Pracownicy firmy nie byli w stanie samodzielnie opanować sytuacji, w związku z czym powiadomiono raciborskich strażaków. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Wspólnymi siłami udało się sytuację opanować, dzięki czemu obyło się bez strat.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.