Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 czerwca 202215:38

Jak skutecznie pozbyć się brzucha?

Jak skutecznie pozbyć się brzucha? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Obecny tryb życia sprawił, że wiele osób zmaga się z nadprogramowymi kilogramami i odstającym brzuchem. Problem ten uwidacznia się zwłaszcza latem, gdy przychodzi sezon plażowy i trzeba odsłonić trochę ciała. Dlatego warto zadbać o odpowiednią odpowiednio wcześniej, choć w dalszym ciągu nie jest za późno, jeśli do zrzucania nie ma zbyt wiele kilogramów. Jak się za to zabrać?

Dieta

Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zrzucanie brzucha jest oczywiście odpowiednia dieta. Ta jednak nie musi być wcale rygorystyczna i oznaczać ucinanie kalorii do takich ilości, że ciągle będziemy głodni. Oczywiście niezbędny będzie deficyt kaloryczny, ale nie musi być on wcale tak duży. Wystarczy, że odejmiemy od dziennego zapotrzebowania ok. 300 - 500 kcal, aby spokojnie redukować wagę.

Do określenia zapotrzebowania można posłużyć się wzorem, który jest łatwo dostępny w internecie, choć jak to bywa z wzorami - z jego dokładnością bywa różnie, gdyż każdy człowiek jest inny i nie zawsze uda się dokładnie to obliczyć. Dlatego najlepiej przeliczyć sobie w ciągu kilku kolejnych dni ilość spożywanych kalorii i zaobserwować zmiany na wadze. Jeśli ta się nie zmienia tzn. że takie właśnie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne, od którego musimy odjąć trochę kalorii.

Jak dobrać plan dietetyczny

Jeśli już znamy swoje zapotrzebowanie i wiemy ile kalorii powinniśmy spożywać w ciągu dnia, to pozostaje kwestia ułożenia diety i doboru odpowiednich produktów. Tę możemy ułożyć sobie samodzielnie, bazując na pełnowartościowych produktach np. wykorzystując Piramidę Zdrowego Żywienia lub zakupić gotowy plan dietetyczny, od firm które go oferują. Jedną z nich jest Fabryka Siły, która cieszy się dobrymi opiniami i przystępnymi cenami.

Pozostaje jeszcze alternatywa w postaci gotowych planów, które dostępne są w internecie, jednak z reguły nie sprawdzają się one zbyt dobrze. Każdy człowiek jest inny, więc wymagają przynajmniej pewnych (a czasem nawet sporych) modyfikacji.

Plan z Fabryki Siły

Plan dietetyczny z Fabryki Siły układany jest indywidualnie, według zapotrzebowania kalorycznego i może zostać w każdej chwili zmieniony, jeśli dane posiłki nie będą nam odpowiadały. Do jej ułożenia wystarczy wypełnienie ankiety, w której zawrzemy wszystkie istotne informacje np. ilość oraz godziny w jakich spożywamy posiłki, sprzęty, które posiadamy itp. Oczywiście poza planem dietetycznym możemy zdecydować się również na ten treningowy (również do wykonania w domu), choć jest on jedynie opcjonalny. W internecie jest wiele pozytywnych opinii na temat Fabryki Siły np. na stronie: https://pomocnikodchudzania.pl/fabryka-sily-opinie/.

Aktywność fizyczna

Kolejna sprawa, która znacznie pomoże w zrzucaniu zbędnych kilogramów jest aktywność fizyczna. Jednak wcale nie musi to być od razu siłownia, choć byłby to z pewnością bardzo dobry wybór. Mogą to być zwykłe treningi cardio, czyli bieganie, rower, pływanie itp., czy nawet trening domowy - również bez sprzętu.

Podsumowanie

Zrzucanie brzucha to proces, który wymaga cierpliwości i rzetelnego podejścia do tematu. Wprawdzie idzie pozbyć się szybko stosunkowo sporej ilości kilogramów, ale nie będzie to zdrowe. Dużo lepiej powoli zmieniać nawyki żywieniowe i starać się jeść zdrowo cały rok, aby zrzucanie brzucha nie było coroczną koniecznością - tuż przed latem.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
33
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.