Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 maja 202213:51

Obwodnica, system wizualizacji i krytyka pod adresem radnych - konferencja prasowa Dariusza Polowego

Obwodnica, system wizualizacji i krytyka pod adresem radnych - konferencja prasowa Dariusza Polowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Głowa miasta z opóźnieniem (oficjalnie z powodu majówki) zorganizowała posesyjną konferencję prasową, ale chyba nie bez powodu - Dariusz Polowy łączył się dziś z dziennikarzami z Poznań Congress Center. 

W stolicy Wielkopolski odbywa się dziś i jutro Impact’22 - najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjeżdżają tu ludzie biznesu, właściciele największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, naukowcy oraz światowej klasy eksperci. Jest też Dariusz Polowy, który podczas jednego z paneli będzie mówił o pomocy, jakiej Racibórz udzielił Ukraińcom. Prezydent pochwalił się, że spotkał w Poznaniu i porozmawiał z dr. hab. Marcinem Piątkowskim z Akademii Leona Koźmińskiego, ekspertem Banku Światowego, absolwentem I LO w Raciborzu. Zaprosił też na debatę pt. Czy Polska jest bezpieczna, którą 17 maja organizuje w Strzesze z udziałem kolejnego raciborzanina, wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego.

Z globalnej półki w Poznań Congress Center Polowy przeniósł się na rodzime podwórko, krytykując radnych, m.in. Mirosław Lenka czy Pawła Ryckę, za wypowiedzi o jego pomyśle budowy żłobka przy ul. Bielskiej. Zdaniem Polowego inwestycja świetnie wpisała się w społeczne potrzeby, ułatwiła dostęp rodzicom do żłobka, kosztowała praktycznie milion złotych i wbrew zapowiedziom opozycji nie spowodowała takich problemów w placówkach prywatnych, jakie wieszczyli niektórzy rajcy. Prezentacja z konferencji do pobrania.

Oddany kilka tygodni temu żłobek to jak na razie pierwsza większa inwestycja w pełni zrealizowana w trwającej od jesieni 2018 r. kadencji Polowego - od pomysłu do przecięcia wstęgi. Do kolejnych, jak zapewnił prezydent, zmierzamy zgodnie z planem, choć realizacja byłaby szybsza, gdyby nie - jak dodał - radni opozycyjni. Przypomniał sprawę lodowiska. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg na jego budowę, ponadto zaprojektowanie zewnętrznego basenu przy H2Ostróg. Wiele unieważnionych z powodu niedoszacowań postępowań o zamówienie publiczne to w opinii Polowego efekt wzrostu cen i dbałości o finanse, czyli dążenie do wydawania jak najmniejszy kwot. Co do realizacji budżetu po stronie dochodów w ratuszu jest optymizm.

Pytany o wycinkę drzew wzdłuż Rybnickiej (na długości od Szkolnej do Piaskowej), która ma być modernizowana z Polskiego Ładu (ratusz zdobył na to zadanie 18 mln zł), prezydent poinformował, że wspomniana wycinka będzie, ale nie potrafił podać liczby drzew, dodając, że inwestycja będzie prowadzona o już przygotowaną dokumentację z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przygotowana do budowy kolejnego odcinka drogi Racibórz-Pszczyna, od ronda Piaskowa -Rybnicka w stronę Dębicza z nową przeprawą na Odrze, utknęły na kwestii wiaduktu nad Brzeską. Znów dostało się poprzednikom za to, że bezpodstawnie zdaniem Polowego założyli likwidację linii kolejowej Markowice-Olza.

Było też o nowym systemie komunikacji wizualnej, gotowości do startu - po formalnym zniesieniu stanu pandemii - po nowego inwestora na pl. Długosza i planach budowy kolejnych mieszkań przy Łąkowej.

Autor: (waw), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 marca 202311:52

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
źródło: Cech Rzemiosł Różnych
Aktualności20 marca 202313:36

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202321:21

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO]

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku przy Dworcowej w Krzyżanowicach doszło do starcia miejscowego LKS z sąsiadem zza miedzy, czyli LKS Tworków. Potyczki między tymi zespołami zawsze urastają do rangi świętej wojny. Czy podobnie było i tym razem?

(greh)
Aktualności20 marca 202307:01

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności20 marca 202311:15

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO]

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Pawłów, OSP Strzybnik
Sport19 marca 202317:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

AKTUALIZACJA. Wielu sportowych emocji doświadczyli kibice w trakcie mijającego weekendu. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do B klasy. Grały trakże siatkarki Krzanowic, amatorzy w RLPS oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności19 marca 202315:36

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO]

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Były metropolita górnośląski, abp senior Damian Zimoń odprawił dziś, 19.03., Mszę św. w kościele farnym w intencji śp. Biskupa Polowego Wojska Polskiego, gen. dyw. abp. Józefa Gawliny, syna ziemi raciborskiej.

red.
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.