Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 202211:30

Fakturowanie w małej firmie

Fakturowanie w małej firmie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wystawianie faktur to czynność, która towarzyszy każdemu przedsiębiorcy. Aby móc dobrze zarządzać prowadzonym biznesem i fakturować w zgodzie z obowiązującymi regulacjami potrzebny jest odpowiednio do tego przygotowany program fakturujący. Dla małych firm ciekawą propozycją będzie oprogramowanie Faktura Small Business od Mega-Tech. Dlaczego warto przyjrzeć się temu programowi? Co go wyróżnia? Przetestowaliśmy i podsumowaliśmy pracę z tą aplikacją.

Faktura Small Business - program do faktur małych i średnich przedsiębiorstw

Mega-Tech to łódzka firma, która tworzy przyjazne dla przedsiębiorców rozwiązania upraszczające proces wystawiania dokumentów w firmie. Firma przygotowała dwa programy Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Drugi z nich jest bardziej rozbudowany (zawiera moduł Magazyn i Kasa), my jednak skupimy się na analizie pierwszego. Faktura Small Business to program dla firm, które potrzebują prostego w obsłudze narzędzia, które oszczędza czas na wystawianiu dokumentów sprzedaży i pozwala nimi zarządzać w sposób dogodny dla klienta. Oprogramowanie można dowolnie spersonalizować do własnych potrzeb. Podstawowe rodzaje dokumentów, które wygeneruje przedsiębiorstwo to min. faktura VAT (https://www.mega-tech.com.pl/faktura/), korekta, faktura zaliczkowa, końcowa, uproszczona czy WDT. Program pozwoli wystawiać paragony fiskalne. Przedsiębiorca bez trudu udokumentuje sprzedaż i przygotuje listę sprzedawanych towarów czy oferowanych usług. Wszystko dzięki kartotekom, których tworzenie jest proste. Wystarczy podczas generowania danego rodzaju dokumentu zaznaczyć właściwy checkbox. Użytkownik ma możliwość skorzystania z wielu opcji przyśpieszających fakturowanie, jak pobieranie danych kontrahentów z CEiDG czy wysyłka dokumentów mailem do kontrahentów bądź ich eksport do znanych programów księgowych.

Bezpieczeństwo pracy, wersja wielostanowiskowa, bieżące aktualizacje i więcej!

Program Faktura Small Business został tak przygotowany aby przedsiębiorca mógł bezpiecznie wprowadzać do niego dane i nie martwił się o ich utratę. Wszystko dzięki opcji eArchiwum, czyli zdalnej kopii bezpieczeństwa. Wystarczy, że użytkownik włączy usługę w swoim programie i jego dane zaczną być przechowowane na serwerze, co gwarantuje ich bezpieczeństwo przed potencjalną stratą np. w sytuacji zainfekowania komputera. Producent przygotował również możliwość pracy na wielu stanowiskach. Niekiedy w firmie sprzedaż odbywa się na wielu urządzeniach, wówczas taka opcja pracy jest niezbędna. Dzięki dostępowi do wspólnej bazy danych pracownicy nie powielają wprowadzanych danych, są w stanie kontrolować kolejne wystawiane dokumenty tak aby np. nie stworzyć dwóch faktur o tym samym numerze (program informuje o takim przypadku odpowiednim komunikatem). Na uwagę zasługują również dosyć częste aktualizacje. Wprowadzane modyfikacje jak podaje producent to głównie udogodnienia dla jego użytkowników ale i również następstwo zapowiadanych i ogłoszonych zmian prawnych. Program pozwala chociażby wygenerować pliki JPK. Aktualnie Mega-Tech pracuje nad przygotowaniem systemu pod nowy rodzaj dokumentu tj. faktura ustrukturyzowana. Warto obserwować zmiany i testować wprowadzane funkcjonalności, szczególnie że Mega-Tech oferuje taką możliwość całkowicie za darmo. 

Chcąc poznać dobrze narzędzie Faktura Small Business warto wykorzystać czas przeznaczony na sprawdzenie wersji demo programu. Chociaż 7 dni może wydawać się niedługim terminiem, to jednak po tym okresie użytkownik może dalej korzystać z aplikacji. Różnica jaką zauważy to komunikat na wystawianych dokumentach o przygotowaniu ich w programie z wersją demo. Warto skorzystać z tego rozwiązania i przekonać się jak program sprawdzi się w prowadzonym biznesie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Aktualności31 marca 202307:39

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Aktualności30 marca 202313:08

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności30 marca 202313:39

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.