Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 maja 202213:42

Liczy się nie tylko wnętrze, czyli drukowanie i oprawa prac dyplomowych

Liczy się nie tylko wnętrze, czyli drukowanie i oprawa prac dyplomowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Oddanie pracy dyplomowej jest momentem szczególnym dla chyba każdego studenta. Aby jednak dzień ten nie zmienił się w koszmar, należy pracę dyplomową odpowiednio zaprezentować. I choć różne uczelnie wyższe mają rozmaite standardy, jeśli chodzi o edycje tekstu, to istnieje pewien uniwersalny zbiór zasad co do oprawy pracy dyplomowej. Liczy się nie tylko wnętrze, czyli drukowanie i oprawa prac dyplomowych.

Praca dyplomowa - przygotowanie do druku 

Aby praca dyplomowa prezentowała się odpowiednio, ważne jest właściwe jej przygotowanie do wydruku. W przypadku większości uczelni obowiązuje wymóg, w myśl którego, lewy akapit powinien być większy niż prawy. Wymóg ten ma czysto techniczne uzasadnienie. Oprawiona praca dyplomowa z niewłaściwie sformatowanymi akapitami, będzie po prostu nieczytelna, co wynika z zasłonięcia części tekstu przez oprawę. Kolejnym ważnym wymogiem, o którym warto pamiętać, jest zapisanie pracy w formacie PDF. Format ten uniemożliwia edycję zapisanego tekstu, co jednocześnie chroni go przed „rozjechaniem” „przeformatowaniem”, kiedy trafi on do innego programu edycyjnego. Dopiero po spełnieniu tych wymagań możliwe jest drukowanie i oprawa prac dyplomowych.

Przed oddaniem pracy do druku i oprawy, należy się też upewnić czy uczelnia nasza nie ma skonkretyzowanych wymogów co do rozmieszczenia druku. Niektóre uczelnie wymagają, aby praca była drukowana jednostronnie lub dwustronnie, ale też wiele placówek pozostawia tę kwestię do wyboru studentom. 

pracadyplomowa1 


Dlaczego praca dyplomowa wymaga odpowiedniej prezentacji? 

Praca dyplomowa jest najważniejszym etapem studiów. Zwieńczeniem całego procesu edukacji i ostatecznym dowodem wiedzy i zakończenia nauki. W jej napisanie zazwyczaj wkłada się wiele wysiłku, a czas pracy może sięgać nawet roku czy półtora. Warto zatem zadbać, aby praca dyplomowa w trakcie obrony, prezentowała się elegancko, odpowiednio do swojego statusu. Drukowanie i oprawa prac dyplomowych winno być wykonane w profesjonalnej drukarni lub studiu ksero. Podobnie jak w przypadku przygotowania pracy do druku, także przed jej oprawą należy zasięgnąć informacji, co do ewentualnych wymogów uczelni w tym zakresie. Niektóre uczelnie dopuszczają możliwość zastosowania wyłącznie twardych opraw, a w przypadku innych dopuszczalne jest wykorzystanie miękkich oprawek. 

Bardzo ważne jest, aby oprawić kilka egzemplarzy pracy dyplomowej. Najczęściej zachodzi konieczność oprawienia trzech egzemplarzy tej samej pracy. Jest to związane z bezpieczeństwem. W przypadku zaginięcia lub zniszczenia jednego egzemplarza, do naszej dyspozycji są jeszcze dwa pozostałe. 

Oprawa prac dyplomowych to przede wszystkim zabieg estetyczny, ale też mający na celu ochronić pracę przed działaniem wody, kurzu czy po prostu zabrudzeniami. Dlatego oprawa powinna być solidna i wykonana profesjonalnie. Miękka oprawa składa się z obwoluty wykonanej z plastiku oraz spirali, której zadaniem jest połączenie poszczególnych stron. Z kolei sztywna okładka, choć jest droższa, prezentuje się efektowniej, podkreśla elegancki charakter pracy i jednocześnie w większym stopniu, chroni zawartość przed zniszczeniem. Sama okładka może być utrzymana w dowolnym, wybranym przez studenta kolorze. O ile oczywiście w tej materii, nie obowiązują szczegółowe wytyczne ze strony uczelni.

Ile trwa drukowanie i oprawa prac dyplomowych? 

Czas drukowania i oprawy pracy dyplomowej zależy od tego, na jaki rodzaj okładki się zdecydujemy. Jednak w przytłaczającej większości przypadków, oprawa pracy dyplomowej jest tak zwana usługą od ręki. Jeśli chodzi o miękką oprawę, to cały proces może trwać nawet nie więcej niż piętnaście, dwadzieścia minut. Nieco dłużej zajmie oprawianie prac w twardą okładkę. Jeszcze dłużej poczekamy na odbiór pracy, jeśli mamy indywidualne zamówienie w postaci na przykład szczególnego nadruku, dedykacji czy niestandardowej oprawy. Zanim zdecydujemy się na powierzenie danej firmie oprawy naszej pracy dyplomowej, warto pytać o całościowy koszt takiej usługi.

Jak znaleźć profesjonalną firmę zajmującą się drukowaniem i oprawą prac dyplomowych?

Firmy, takie jak https://lobos.promo/ zajmujące się profesjonalnym drukowaniem i oprawianiem prac dyplomowych, najłatwiej jest znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać naszą lokalizację i nazwę usługi, a natychmiast uzyskamy listę adresów firm, które zrealizują żądaną przez nas usługę. Aby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana poprawnie, wybierajmy firmy z doświadczeniem, dobrymi opiniami od klientów. Cena nie jest tu najlepszym wyznacznikiem. Zbyt niska cena, może bowiem oznaczać gorszą jakość usługi. Standardowy cennik usług tego typu oscyluje tu między 50 a 100 złotymi.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 czerwca 202314:41

Raciborski bazarek rzeczy używanych [FOTO i WIDEO]

Raciborski bazarek rzeczy używanych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To pierwsza edycja imprezy, której organizatorka - Joanna Turkiewicz - ma nadzieję, że wrośnie na stałe w raciborski kalendarz.

red.
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Aktualności3 czerwca 202314:21

Pietrowicka OSP świętuje 140-lecie [FOTO i WIDEO]

Pietrowicka OSP świętuje 140-lecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś przed południem w intencji strażaków odprawiono Mszę św., po której odbył się krótki apel przed tablicą poświęconą zmarłych druhom.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 czerwca 202315:16

Szampańska zabawa seniorów ze Złotej Jesieni [FOTO i WIDEO]

Szampańska zabawa seniorów ze Złotej Jesieni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Takiej imprezy już dawno przy ul. Grzonki nie było. Powód ważny. 40-lecie Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień. Co tu dużo pisać. Zerknijcie na zdjęcia i wideo.

red., fot. w, Jan Ptak
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202317:14

Wykorzystywał pracowników – nie ujdzie mu to płazem

Wykorzystywał pracowników – nie ujdzie mu to płazem   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Oddział Straży Granicznej
Aktualności3 czerwca 202307:49

Tęcza z Medalem Honorowym Miasta Raciborza

Tęcza z Medalem Honorowym Miasta Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Tęcza
Reklama
Aktualności3 czerwca 202320:58

Strażacy z Sudoła zdobyli Puchar Prezydenta Raciborza [FOTO i WIDEO]

Strażacy z Sudoła zdobyli Puchar Prezydenta Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ekipa OSP Sudół nie miał dziś, 03.06., sobie równych w zawodach sportowo-pożarniczych w Raciborzu Brzeziu. Była najlepsza w sztafecie i bojówce.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.