Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 maja 202209:08

Raport 998. Pożar widmo na Brzeziu

Raport 998. Pożar widmo na Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W okresie od 6 do 9 maja raciborscy strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć zdarzeń. Działania prowadzono w związku ze zdarzeniem drogowym, domniemanym pożarem w dzielnicy Brzezie oraz usuwaniem plam substancji ropopochodnych i rojów owadów. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 7 maja 2022

Po spokojnym piątku, w trakcie którego nie odnotowano ani jednego zdarzenia sobota była dla raciborskich strażaków o wiele bardziej pracowita. Pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 13.13 w Rudach na ulicy Rybnickiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z której wynikało, że do przydrożnego rowu wpadł pojazd z przyczepą, w której przewożony był koń. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP, dwa zastępy OSP oraz dwa patrole policji. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zwierzę wyszło ze zdarzenia bez szwanku. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu przyczepy z rowu i załadowaniu jej na lawetę. W trakcie akcji ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo. Straty materialne, na które złożyły się uszkodzenia specjalistycznej przyczepy oszacowano na kwotę 2 000 złotych.

Kolejne sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 15.02 na ulicy Ludwika Waryńskiego w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół, które znajdowały się na drzewie w pobliżu budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz autodrabinę. Strażackie działania polegały na usunięciu owadów w bezpieczne miejsce.

O godzinie 17.50 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na ulicy Przemysłowej w Kornicach. Do akcji skierowano jeden zastęp z Reymonta oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni. Nie udało się ustalić źródła pochodzenia substancji. Plama miała szerokość około 10 centymetrów oraz długość około 150 metrów.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 20.07 na ulicy Sudeckiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja od zgłaszającego, który twierdził, że w oddali, na drugim brzegu Odry w dzielnicy Brzezie widzi dym i ogień, które mogły pochodzić z palącego się budynku. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na spenetrowaniu raciborskiej dzielnicy. Zagrożenia jednak nie ujawniono. Jeden z zaangażowanych zastępów udał się także do zgłaszającego, by ten wskazał miejsce, w którym widział dym i ogień. Ostatecznie zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 8 maja 2022

W minioną niedzielę strażacy z PSP Racibórz odnotowali jedno zdarzenie. O godzinie 10.22 jeden zastęp udał się na ulicę Ludwika Waryńskiego w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół na drzewie. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu owadów w bezpieczne miejsce.

Poniedziałek, 9 maja 2022

Dziś, o godzinie 8.13 doszło do podobnego zdarzenia jak w niedzielę i piątek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o roju owadów. Tym razem na ulicy Josepha von Eichendorffa w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP, którego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu owadów w bezpieczne miejsce. Owadami tymi były pszczoły.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Aktualności30 marca 202313:08

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności30 marca 202313:39

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.