Dwa szlaki, dwa światy – spotkanie z Krzysztofem Story

Może tak wszystko rzucić i wyruszyć w góry? Krzysztof Story przez dwa miesiąca przewędrował 1000 kilometrów. Jako cel obrał sobie dwa szlaki zaliczane do najtrudniejszych szlaków górskich Europy - GR-20 na Korsyce i Cape Wrath Trail w północnej Szkocji. Różni je wszystko.
Czy najtrudniejsze naprawdę jest trudne? Jak przygotować się do długiej wędrówki? Dlaczego mgła jest piękniejsza niż słońce? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy na spotkaniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. 10 maja w ramach XIX edycji Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu” Krzysztof Story opowie, dlaczego połączył te dwa szlaki.
Krzysztof Story o swojej wędrówce: - Samotnie przeszedłem obydwa szlaki. Wędrowałem przez skaliste granie Korsyki i szkockie wrzosowiska. Przez korsykańskie upały i nieustanny deszcz. Do Szkocji wróciłem jeszcze raz - zimą. W tej opowieści będą więc wszystkie pory roku. Będzie 1000 kilometrów i 2 miesiące górskiej wędrówki. Będzie to bajka o dwóch zupełnie różnych światach. I jedyna na świecie prelekcja oparta na motywach “Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.”
Krzysztof Story - podróżnik, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego". Spotkać można go w magazynach podróżniczych i górskich, publikował w Dużym Formacie i Newsweeku. W podróży szuka piękna natury i unikatowych historii, za największą wartość uważa ciekawość świata. Wspina się więc, żegluje i ciągle próbuje nowych rzeczy. Podczas Kolosów 2018 otrzymał Nagrodę Dziennikarzy. Zdjęcia i teksty publikuje na www.krzysztofstory.pl
10 maja, godzina 18.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.








![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)
![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)




![Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763764178gre02039-.jpg)



![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)




![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany