Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 kwietnia 202210:08

Raport 998. Intensywny czwartek raciborskich strażaków

Raport 998. Intensywny czwartek raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz w miarę pracowity czwartek. Odnotowali pięć zdarzeń. Działania prowadzono w Gamowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowano w Gamowie ok godziny 8.40. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP, samochód operacyjny z komendy przy Reymonta oraz jeden zastęp OSP. Więcej o strażackich działaniach i przyczynach zdarzenia przeczytasz TUTAJ.

Krótko przed godziną 11.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że nad dachem kompleksu handlowego przy ulicy Opawskiej w Raciborzu unosi się dym. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP, jeden zastęp OSP oraz samochód operacyjny. Po dojeździe służb na miejsce ewakuowano pracowników oraz klientów jednego ze sklepów. Strażacy dokonali kontroli wewnątrz pomieszczeń. Ostatecznie, winnym całego zamieszania okazało się zatarte łożysko w wentylacji mechanicznej. To spowodowało zaprószenie ognia. Spaleniu uległy paski wentylatora. Straty oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

O godzinie 13.23 trzy zastępy PSP zadysponowano, po otrzymaniu informacji od dyżurnego policji, na ulicę Mariańską w Raciborzu. Strażackie działania skupiły się na otwarciu jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po ich otwarciu miejsce akcji przejęła policja. Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu, 72-latek, którego dotyczyła interwencja został zabrany na konsultację psychiatryczną.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 23.26. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Solnej w Raciborzu. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe okazało się, że policjanci poradzili sobie z wejściem do mieszkania. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego KPP w Raciborzu wynika, że młody mężczyzna, którego dotyczyła interwencja, był pijany. Został przetransportowany do Bytomia, na izbę wytrzeźwień.

Ostatnie do tej pory zdarzenie minionej strażackiej służby miało miejsce o godzinie 2.59 w nocy z czwartku na piątek. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika przy ulicy Kossaka w Raciborzu. Na miejsce zdarzenie zadysponowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że ogniem objęty był kontener typu dzwon. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne odnotowane w tym zdarzeniu to kwota 1 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Reklama
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.