Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 kwietnia 202209:31

Raport 998. W Rudyszwałdzie ujawniono ciało mężczyzny

Raport 998. W Rudyszwałdzie ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwa zdarzenia we wtorek i już trzy w środę, tak wygląda najnowszy bilans służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Rudach, Rudyszwałdzie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Informacja o pierwszym wtorkowym zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 19.16. Ze zgłoszenia wynikało, że w Rudach na Kolonii Renerowskiej doszło do awarii samochodu ciężarowego volvo, w wyniku której doszło do wycieku substancji ropopochodnej z pojazdu. Plama miała szerokość około 30 centymetrów, ciągnęła się na długości około 500 metrów. Do akcji zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejscu działań oraz neutralizacji plamy.

O godzinie 22.42 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z mieszkańcem jednego z domostw przy ulicy Głównej w Rudyszwałdzie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp miejscowych ochotników. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu strażacy podjęli decyzję o wyważeniu drzwi wejściowych. Po wejściu do budynku w jednym z pomieszczeń odnaleźli ciało 58-latka. Niestety, z racji stężenia pośmiertnego odstąpiono od czynności ratowniczych.

Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych. – Nie stwierdzono działania osób trzecich. Ciało zmarłego przekazano rodzinie – powiedział.

Kolejna zdarzenie wymagające strażackiej interwencji odnotowane zostało w nocy z wtorku na środę o godzinie 0.21 na ulicy Słowackiego w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze w wiacie śmietnikowej. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że paliła się kanapa wstawiona do wiaty. Strażackie działania polegały na jej ugaszeniu. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

O godzinie 7.01 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o pożarze garażu przy ulicy Tuwima w Raciborzu-Ocicach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków pod adres wskazany w zgłoszeniu okazało się, że pożar został już ugaszony przez właściciela przy pomocy gaśnic. Strażackie działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz kontroli przy pomocy kamery termowizyjnej. Na szczęście udało się uniknąć osób poszkodowanych oraz strat materialnych.

Ostatnie do tej pory zdarzenie miało miejsce o godzinie 8.48 na ulicy Głowackiego w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Substancja ciągnęła się przez całą długość drogi. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz zmyciu jezdni. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie miski olejowej w jednym z przejeżdżających drogą pojazdów. Strażackie działania trwały niecałą godzinę.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 marca 202311:52

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
źródło: Cech Rzemiosł Różnych
Aktualności20 marca 202313:36

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202321:21

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO]

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku przy Dworcowej w Krzyżanowicach doszło do starcia miejscowego LKS z sąsiadem zza miedzy, czyli LKS Tworków. Potyczki między tymi zespołami zawsze urastają do rangi świętej wojny. Czy podobnie było i tym razem?

(greh)
Aktualności20 marca 202307:01

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności20 marca 202311:15

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO]

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Pawłów, OSP Strzybnik
Sport19 marca 202317:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

AKTUALIZACJA. Wielu sportowych emocji doświadczyli kibice w trakcie mijającego weekendu. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do B klasy. Grały trakże siatkarki Krzanowic, amatorzy w RLPS oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności19 marca 202315:36

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO]

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Były metropolita górnośląski, abp senior Damian Zimoń odprawił dziś, 19.03., Mszę św. w kościele farnym w intencji śp. Biskupa Polowego Wojska Polskiego, gen. dyw. abp. Józefa Gawliny, syna ziemi raciborskiej.

red.
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.