Raport 998. Kolejny niewybuch w regionie

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali trzy zdarzenia. Dwa z nich na terenie powiatu raciborskiego, trzecie, w ramach pomocy wzajemnej w Adamowicach. Sprawdź szczegóły.
Środa, 20 kwietnia, rozpoczęła się dla strażaków z PSP Racibórz od interwencji na ulicy Spółdzielczej (godz. 8.31), skąd napłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na przeprowadzeniu pomiaru w mieszkaniu. Urządzenie nie wskazało obecności czadu. Dokonano także sprawdzenia przy włączonych piecykach gazowych. Także i w tym przypadku wynik pomiarów był podobny – brak CO. Sprawdzono również pozostałe mieszkania przylegające do tego samego pionu. Również i w nich nie wykryto zagrożenia.
Kolejne zgłoszenie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania około godziny 18.25. Wynikało z niego, że pomoc raciborskich strażaków potrzebna jest w Adamowicach, w sąsiednim powiecie rybnickim, gdzie w pobliżu wodociągów dokonano odkrycia niewybuchu. Na miejsce zadysponowani jeden zastęp PSP z Raciborza oraz jeden zastęp PSP z Rybnika. Działania strażaków po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przekazaniu terenu działań przybyłemu na miejsce patrolowi policji.
Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano dziś, 21 kwietnia, o godzinie 5.17. Jeden zastęp PSP został zadysponowany do Wojnowic na ulicę Rostka, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. W trakcie dojazdu strażaków na miejsce do komendy przy Reymonta wpłynęła kolejna informacja, tym razem odwołująca interwencję. Ostatecznie okazało się bowiem, że strażacka pomoc nie będzie potrzebna.





![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)


![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)




![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)
















![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)
![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany