Oddała własne oczy chłopcu, który stracił wzrok i słuch. Przewidziała wybuch wojny!

Coraz głośniej o Helenie Hoffmann, czyli Służebnicy Bożej Marii Dulcissimie z klasztoru marianek w Raciborzu-Brzeziu. Ukazuje się coraz więcej artykułów o jej wstawiennictwie, a miasto szykuje się na I DNI DULCISSIMIAŃSKIE. Na zdj. koordynująca przygotowania s. Małgorzata Cur SMI.
- Przewidziała wybuch II wojny światowej oraz śmierć Piusa XI, która według niej miała być początkiem niepokoju. „Nieszczęście przyjdzie z Berlina” – powtarzała. Tak też się stało. W marcu 1939 r. wojska niemieckie wkroczyły do Czechosłowacji, a następnie także i do Polski. Miała dar widzenia dusz.
Za jej wstawiennictwem wiele osób doznało cudownego uzdrowienia. Pewnego razu wraz z siostrą Lazarią odwiedziła małego chłopca tracącego wzrok. Przeszedł szkarlatynę i wdały się powikłania. Modliła się za niego i położyła ręce na jego głowie. Ofiarowała Bogu swoje oczy, byle tylko dziecko odzyskało wzrok i słuch. I rzeczywiście, Janek Darowski odzyskał utracone zmysły - piszą w portalu aleteia.org.
To jeden z licznych przykładów publikacji na jej temat. Dochodzą nowe opracowania książkowe, a na bieżąco wydarzenia związane z jej procesem beatyfikacyjnym można śledzić na stronie dulcissima.pl.
Najsłodsza ofiara
„Daj im bogaty połów aż do końca”. O wpływie kapłanów na rozwój sylwetki duchowej siostry Marii Dulcissimy Hoffmann SMI – Oblubienicy Krzyża
20-22 maja w Raciborzu I DNI DULCISSIMIAŃSKIE. Oto program wydarzenia Piątek, 20 maja 2022 r.
19:30-21:30 Czuwanie modlitewne - kościół pw. św. Ap. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu
Sobota, 21 maja 2022 r.
09:00 Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji bp. Andrzeja Czai, homilię wygłosi Jego Ekscelencja ks. bp. Jan Kopiec - kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu
10:30 Sympozjum pt. Służebnica Boża Dulcissima Hoffmann. Dzieciństwo i młodość śląskiej mistyczki w kontekście polityczno-społecznym pierwszej połowy XX wieku - Dom Kultury Strzecha ul. Londzina
Słowo wstępne:
Matka Generalna s. dr Sybilla Kołtan SMI
Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy
Moderator - Grzegorz Wawoczny
10:50 Polityka narodowościowa na Górnym Śląsku w pierwszej połowie XX wieku - dr Bernard Linek - Instytut Śląski w Opolu
11:20 Świętochłowicka Zgoda - małe centrum Świata. Lokalność w horyzoncie uniwersum - dr Jacek Kurek - Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.
11:50 Korespondencyjne kręgi s. Dulcissimy Hoffmann SMI - dr hab. Halina Dudała, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
12:20-12:35 Panel dyskusyjny
13:00 Wpływ duchowości św. Teresy od Dzieciątka Jezus na życie wewnętrzne służebnicy Bożej Heleny Hoffmann SMI - ks. dr Przemysław Krakowczyk SAC, postulator w procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego ks. Stanisława Szulmińskiego SAC
13:30 - Wpływ kapłanów na kształtowanie się duchowej sylwetki Dziecka Łaski, s. Dulcissimy Hoffmann - ks. dr hab. Henryk Olszar, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
14:00 Komunikat Postulator prof. Giovanny Brizi
14:15-15:00 - panel dyskusyjny
16:00-18:00 Zwiedzanie Raciborza z przewodnikiem
19:00 Koncert Chóru „Brzezie” przy udziale Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej PSM I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach pod dyrekcją Andrzeja Rosoła - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, s. M. Dulcissima Hoffmann SMI ukochanym dzieckiem Maryi Niepokalanej - wprowadzenie s. dr Elżbieta Cińcio SMI
Niedziela, 22 maja 2022 r.
10:30 - Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC - kościół pw. św. Ap. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu
11.30 Piknik rodzinny połączony z atrakcjami dla dzieci - boisko szkolne przy SP nr 3 im. Krzysztofa Baczyńskiego w Raciborzu Brzeziu, ogród przy klasztorze sióstr Maryi Niepokalanej w Raciborzu Brzeziu



![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)






![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)



















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)






Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.