Naczelnik miejskiej oświaty chce być prezesem Nowoczesnej

45-letni Krzysztof Żychski (na zdj. po lewej), naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, chce zasiąść w fotelu prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Popiera go prezydent Dariusz Polowy.
19, 20 i 21 kwietnia, w trzech turach w salce konferencyjnej przy ul. Wileńskiej, odbędzie się walne zgromadzenie członków raciborskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Wybierze nową radę nadzorczą, a ta zarząd i prezesa. W fotelu zajmowanym teraz przez Tadeusza Wojnara chce zasiąść Krzysztof Żychski.
Obecny naczelnik miejskiej oświaty ma poparcie prezydenta Dariusza Polowego. Ruszyła właśnie strona Nowoczesna Społeczność Mieszkańców w Raciborzu. Są tam wymienieni kandydaci na członków rady nadzorczej. Kilku z nich startowało w 2018 r. do Rady Miasta z listy KWW Dariusz Polowy – Racibórz może być wielki.
K. Żychski nazywany jest przez Polowego superbohaterem. Niedawno, podczas otwarcia żłobka przy Bielskiej, wręczył mu nawet czerwoną pelerynkę postaci z komiksów. W komiksowej formie - jak to określa T. Wojnar - ma być również utrzymana gazetka krytykująca obecne władze spółdzielni. Grupa przygotowała także swój profil facebookowy. Polowy polubił go jako pierwszy.
W przeciwieństwie do innych magistrackich naczelników, Krzysztof Żychski nadal zajmuje się działalnością gospodarczą. Przy Morawskiej na Ostrogu prowadzi firmę Krymar. Nie podpisuje decyzji administracyjnych. W biuletynie informacji publicznej nie ma jego oświadczeń majątkowych. W wyborach 2018 r. stał u boku Dariusza Polowego.
Obecny prezes Nowoczesnej nie komentuje treści grupy chcącej przejąć władzę przy Wileńskiej. Sygnował jednak pismo, jakie rozesłano do spółdzielców. Wzmiankowany w nim dłużnik, jak wynika z naszych informacji, to aktywny w otoczeniu prezydenta przedsiębiorca spod Raciborza, prowadzący działalność również w naszym mieście.


![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)

![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)
![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)
















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz