Pogranicznicy z Raciborza szkolili samorządowców

Wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z wejściem w życie Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, eksperci ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla pracowników samorządowych.
Przedmiotowe szkolenie zorganizowane w formie wideokonferencji, które rozpoczął Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Adam Kurek, dedykowane było przede wszystkim dla osób zajmujących się przyjmowaniem i rejestracją wniosków o nadanie numerów pesel dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju w związku z obecnym konfliktem zbrojnym panującym na terenie ich kraju.
W szkoleniu wzięło udział 303 osoby – reprezentujące samorządy na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego. Wśród nich byli przedstawiciele m. in. Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz 238 gmin z obu województw. Szkolenie składało się z dwóch następujących bezpośrednio po sobie części. W pierwszym etapie szkolenia funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców omówili formy pobytowe cudzoziemców przybywających (bezpośrednio i pośrednio) od 24.02.2022 r. do Polski z terytorium Ukrainy w oparciu o nowe regulacje prawne. Następnie funkcjonariusze Wydziału Granicznego przedstawili i omówili wybrane dokumenty mające zastosowanie do Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, które mogą być wykorzystywane przez obywateli Ukrainy w celu legalizacji pobytu w RP. Na koniec miała miejsce długa dyskusja. Urzędnicy mieli mnóstwo pytań, na które funkcjonariusze ŚlOSG na bieżąco udzielali odpowiedzi.
W przypadku potrzeby zadeklarowano możliwość organizacji kolejnych szkoleń na potrzeby urzędów przez placówki ŚlOSG. Ponadto urzędy mają możliwość bieżącej (całodobowej) konsultacji z jednostkami organizacyjnymi ŚlOSG.





![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)




![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)


![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)



![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)





![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)


![Nabożeństwo Kolędowe w kościele NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Nabożeństwo Kolędowe w kościele NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768205565dsc-6968-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany