Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 marca 202209:32

Prezydent nie udzielił radnej informacji o nowych etatach w urzędzie

Prezydent nie udzielił radnej informacji o nowych etatach w urzędzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Proszę o przygotowanie zestawienia nowo utworzonych etatów w Urzędzie Miasta Racibórz od listopada 2018 r. do dzisiaj. Proszę podać nazwy tych stanowisk z podziałem na poszczególne komórki organizacyjne Urzędu Miasta oraz roczne koszty wraz z kosztami pracodawcy dla każdego etatu odrębnie - interpelowała radna Justyna Henek-Wypior. Prezydent Dariusz Polowy odmówił.

- W odpowiedzi na interpelację Pani Justyny Henek – Wypior dotyczącą zestawienia nowych etatów utworzonych w Urzędzie Miasta Racibórz od listopada 2018 r. wraz z rocznymi kosztami informuję, że niniejsze żądanie przygotowania zestawienia nie posiada cech istotnego znaczenia dla gminy, których zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz.U. z 2021 r. poz. 1372 z późn.zm.) powinna dotyczyć interpelacja. Ponadto pismo nie spełnia warunków formalnych interpelacji, bowiem nie zawiera przedstawienia stanu faktycznego sprawy oraz wynikających z niego zapytań. Niemniej jednak, zdaniem Urzędu, przedmiot żądania objętego przedmiotowym pismem podlega rozpatrzeniu z punktu widzenia ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Jednakże, przygotowanie zestawienia etatów utworzonych w Urzędzie wraz ze wskazaniem stanowisk z podziałem na poszczególne komórki organizacyjne Urzędu oraz rocznych kosztów wraz z kosztami pracodawcy dla każdego etatu odrębnie, wywołuje konieczność przetworzenia informacji, do której uzyskania konieczne jest legitymowanie się szczególnie istotnym interesem publicznym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt. 1 niniejszej ustawy. W związku z powyższym proszę o wykazanie w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania niniejszego pisma, w jakim zakresie zdaniem Wnioskodawcy występuje szczególna istotność dla interesu publicznego, by dokonać przetworzenia wnioskowanych informacji. W razie braku odpowiedzi we wskazanym terminie, podmiot zobowiązany samodzielnie dokona oceny czy w sprawie zachodzi szczególna istotność dla interesu publicznego by dokonać przetworzenia wnioskowanych informacji publicznych - odpowiedział prezydent Dariusz Polowy. W biuletynie informacji publicznej brak kolejnej korespondencji w tej sprawie.

Latem 2019 r. prezydent ogłosił np. nabór na nowe stanowisko podinspektor ds. architektury i urbanistyki. Zatrudniono kandydatkę na radną z listy Dariusza Polowego Racibórz może być wielki w wyborach 2018 r.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.