Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 marca 202213:37

Rodzina uchodźców z Ukrainy jedzie do Raciborza

Rodzina uchodźców z Ukrainy jedzie do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Cztery osoby są już w drodze do naszego miasta. Zostaną zakwaterowani w pokojach w Arenie Rafako. Taką informację przekazał dziś prezydent podczas konferencji prasowej. Omówił na niej szeroko działania miasta związane ze wsparciem dla obywateli objętego wojną naszego wschodniego sąsiada.

- W obliczu tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, nasze lokalne sprawy bledną. Zacznę więc od spraw dotyczących pomocy humanitarnej. W trakcie wczorajszej wideokonferencji przekazano informację, że województwo objęło opieką 257 osób z Ukrainy – mówił włodarz Raciborza.

Dariusz Polowy przypomniał także, że miasto rozpoczęło zbiórkę najpotrzebniejszych materiałów pierwszej pomocy dla miasta partnerskiego Tyśmienica. – Stowarzyszenie Tęcza ruszyło także ze zbiórką środków finansowych, które przeznaczone będą na zakup urządzeń typu agregaty prądotwórcze i system łączności dla naszych partnerów. Dary dla uchodźców można składać w raciborskim II LO i Mechaniku. Chętne firmy i instytucje powinny właśnie tam kierować się z zebranymi darami – dodał.

Prezydent zauważył także, że na dziś nie funkcjonuje żaden instrument odpłatności za pomoc uciekającym przed działaniami wojennymi. – Każdy robi to z dobroci serca – stwierdził D. Polowy. Miasto jednak, jak dodał, może zapewnić wyżywienie.

Prezydent Raciborza przybliżył także najnowsze informacje przekazane przez Wojewodę w trakcie poniedziałkowej wideo konferencji. – Osoby, które przekroczyły granicę po 24 lutego i mają w swych dokumentach pieczątkę, są na terenie Polski legalnie, a w ciągu najbliższych dni pojawi się specustawa, która ureguluje ich status. Warto zaznaczyć, że każdej z tych osób przysługuje darmowa opieka medyczna, dokładnie taka sama, jak obywatelowi Polski. Refundacją zajmie się NFZ – poinformował włodarz miasta.

Wspomniana specustawa rozwiąże także kwestie związane z opieką nad dziećmi, takie jak żłobek, przedszkole czy szkoła. – W naszych placówkach z pewnością też będą się uczyć dzieci osób zza wschodniej granicy - zakończył tę część konferencji D. Polowy.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202620:27

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Około 140 uczestników stanęło na starcie pierwszego biegu cyklu Grand Prix „Bieg na Piątkę po Powiecie Raciborskim”, który odbył się 7 czerwca w Sławikowie. Niedługa trasa i lekki deszczyk sprawiły, że z dystansem mógł się zmierzyć każdy. Wygrali doświadczeni biegacze. Dla wielu najważniejsze była satysfakcja. Zawody zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu.

red.
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202623:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności7 czerwca 202620:52

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.