Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 lutego 202210:45

Raport 998. Otwarcia mieszkań, pożary sadzy i ulatniający się gaz

Raport 998. Otwarcia mieszkań, pożary sadzy i ulatniający się gaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W miniony weekend strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali czternaście interwencji. Działania prowadzono w Kobyli, Tworkowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 25 lutego 2022

Pierwsze zdarzenie w piątek odnotowano o godzinie 9.48. Ze zgłoszenie wynikało, że na ulicy Hulczyńskiej, w ciągu DK 45 znajduje się plama substancji ropopochodnej. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na neutralizacji plamy oraz wyczyszczeniu jezdni.

O godzinie 10.57 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zadysponowano na ulicę Jordana w Raciborzu-Markowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu podjęto decyzję o wybiciu szyby w oknie. Przez nie dostano się do środka. W lokalu znaleziono około 80-letnią kobietę, która upadła i nie potrafiła się podnieść. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowana została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia. Ostatecznie została przetransportowana do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 14.43 na ulicy Stanisława Staszica. Doszło tam do kolizji VW golfa z motocyklem suzuki. Poszkodowany został mężczyzna kierujący jednośladem, ale na szczęście nie była konieczna hospitalizacja. Do akcji skierowano cztery zastępy PSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji wycieku substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 6 000 złotych.

O godzinie 15.50 raciborscy strażacy prowadzili działania przy Reymonta. Wskutek silnego wiatru uszkodzona została antena na maszcie radiowym. Strażackie działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz naprawie uszkodzeń.

Kolejne piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 16.11. Jeden zastęp OSP udał się na ulicę Główną w Kobyli, skąd napłynęło zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa. Działania druhów po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz usunięciu stwarzającej zagrożenie gałęzi.

O godzinie 16.33 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Babicką w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze trawy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zagrożenie nie występuje. Ogień widziany przez zgłaszającego był ogniskiem, które pozostawało pod kontrolą właściciela terenu.

Kolejny strażacki wyjazd odnotowany został o godzinie 17.56. Jeden zastęp skierowano na ulicę Rybnicką w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie, które tarasowało drogę. Strażackie działania polegały na jego usunięciu.

Ostatnie piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.55 w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja z instalacji wykrywania pożarów. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zagrożenie nie występuje, a alarm został wszczęty w kuchni zakładu.

Sobota, 26 lutego 2022

O godzinie 9.52 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Tworkowa na ulicę Parkową. W jednym z budynków wielorodzinnych doszło bowiem do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru sadzy, kontroli atmosfery pod kątem obecności tlenku węgla oraz sprawdzeniu komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

Kolejna weekendowa interwencja odnotowana została o godzinie 10.46 przy ulicy Jasnej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów. Na miejscu, po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się jednak, że choć czujka została wzbudzona, to jakiekolwiek zagrożenie nie występowało.

Niedziela, 27 lutego 2022

Pierwsza niedzielna interwencja odnotowana została o godzinie 17.12 przy ulicy Lotniczej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że drzwi do mieszkania są już otwarte, a w środku znajduje się osoba, która nie wymaga pomocy. Okazało się, że wcześniej nie otwierała, ponieważ spała.

O godzinie 19.34 trzy zastępy PSP pognały na ulicę Spółdzielczą w Raciborzu. Ze zgłoszenia, jakie dotarło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że mogło dojść do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się jednak, że silne do silnego zadymienia doszło w trakcie procesu rozpalania w piecu.

Ostatnie dwa weekendowe zdarzenia odnotowano niemalże w tym samym czasie. O godzinie 22.27 dwa zastępy PSP skierowano na ulicę Opawską w Raciborzu, gdzie zachodziło podejrzenie obecności tlenku węgla w atmosferze. Po wejściu do mieszkania strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dokonali także pomiarów w lokalu. Strażackie urządzenia wskazały obecność czadu w stężeniu 102 PPM. Lokal przewietrzono, po czym sprawdzono także pozostałe mieszkania. Tam obecności czadu nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się tego niebezpiecznego gazu w atmosferze była awaria piecyka gazowego. W zdarzeniu tym poszkodowana została jedna osoba. Została przewieziona do szpitala.

Z kolei o godzinie 22.29 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowano na ulicę Słoneczną, skąd wpłynęło zgłoszenie o wejściu w stan alarmu czujki gazu ziemnego. Na miejsce potwierdzono obecność gazu w atmosferze. Zakręcono zawór w lokalu, po czym dokonano kontroli szczelności instalacji. Okazało się, że winne było rozszczelnione połączenie przy piecyku gazowym. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

Autor: red., fot. DM, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Reklama
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Aktualności25 maja 202209:08

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/umsiedlungen
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności25 maja 202221:48

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbyły się gala finałowa - prezentacje artystyczne w ramach XII Mini Festiwalu Przedszkolaków oraz IV Przeglądu Małych Form Teatralnych. 

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności25 maja 202211:15

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Wzrost stawki WIBOR zwiększył nominalne zadłużenie powiatu raciborskiego o 4 mln zł! Na kolejnej sesji radni będą decydować o zwiększeniu wydatków na obsługę zadłużenia. - Niestety, kosztem innych zadań - przyznaje starosta Grzegorz Swoboda. 

(waw)
Aktualności25 maja 202208:15

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.