Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lutego 202211:18

Odetchnij wiosną z Orinoko Art & Travel!

Odetchnij wiosną z Orinoko Art & Travel! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kwiecień to czas, w którym wiosna wkracza w pełni - czuć ją w powietrzu, pojawiają się pąki na drzewach a do tego słońce wywołuje coraz większe uśmiechy na twarzach. By czerpać z wiosny pełną garścią zapraszamy do udziału w propozycjach kwietniowych wycieczek Klubu Podróżnika Orinoko.

 

W pierwszy weekend kwietnia ruszamy do jednego z najpopularniejszych polskich uzdrowisk, Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy z przytupem, od degustacji najsłynniejszego produktu Beskidu Sądeckiego - Śliwowicy Łąckiej. W Manufakturze Maurera poznamy tajniki przetwórstwa sądeckich owoców oraz spróbujemy szerokiej gamy produktów zakładu.
Podczas spaceru w Krynicy-Zdroju zobaczymy m.in. Stary i Nowy Dom Zdrojowy, Amfiteatr im. Jana Kiepury oraz Willę Romanówka, w której mieści się Muzeum Nikifora. Podczas zwiedzania tego ostatniego przybliżymy Państwu postać Epifaniusza Drowniaka, malarza-prymitywisty, "Matejki z Krynicy" który z nędzarza sprzedającego prace na deptaku w Krynicy stał się artystą goszczącym na wystawach największych galerii w kraju i za granicą.

Będąc w Krynicy-Zdroju nie sposób nie zwrócić uwagi na górujący nad nią Beskid Sądecki. By poczuć jego klimat i nasycić oczy widokami, zabierzemy Państwa na jego najbardziej popularny szczyt - Jaworzynę Krynicką. Oprócz wjazdu i zjazdu kolejką gondolową zaproponujemy Państwu wejście na najnowszą atrakcję otwartą na górze - platformę widokową. Przy dobrej pogodzie oprócz sąsiadujących z Beskidem Sądeckim Gorców czy Beskidu Niskiego bez problemu można zobaczyć panoramę... Tatr!

Skoro już wyruszymy na południe od Krynicy-Zdroju, to nie możemy nie zahaczyć o piękną pamiątkę z czasów zamieszkiwania tego terenu przez Łemków - drewnianą cerkiew Św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku. O randze zachowanego zabytku niech świadczy fakt, że jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Z Powroźnika skierujemy się w kierunku kolejnego uzdrowiska - Muszyny-Zdroju, gdzie oprócz zwiedzania centrum kurortu zajrzymy także do Ogrodów Sensorycznych - przestrzeni, która podzielona jest na specjalne strefy, z których każda ma pobudzać określony zmysł ludzki.

Wycieczkę zakończymy zwiedzaniem Nowego Sącza - klasycznym spacerem po centrum miasta (na trasie. m.in. ruiny zamku, Ratusz, Synagoga czy Bazylika św. Małgorzaty) oraz wejściem do jednego z oddziałów nowosądeckiego muzeum - Miasteczka Galicyjskiego, aranżacji przykładowego Rynku, jakie można było spotkać za czasów Galicji wraz z popularnymi wtedy rzemiosłami oraz sklepikami. Wisienką na torcie będzie Rejs po Jeziorze Rożnowskim - sztucznym zbiorniku retencyjnym utworzonym na Dunajcu pośród wzniesień Pogórza Rożnowskiego. Podczas rejsu wysłuchamy historii zapory i zbiornika oraz przejdziemy się po koronie głównego wału.

Podczas wycieczki odbywającej się w dniach 1-3.04.2022 oferujemy Państwu nocleg w Hotelu Henryk, położonym w centrum Krynicy-Zdroju. Dogodna lokalizacja pozwoli chętnym na samodzielne, wieczorne spędzenie czasu w uzdrowisku. W ramach posiłków dostępne będą dwa śniadania i dwie obiadokolacje, a ostatniego dnia przed rejsem będzie także czas na posiłek w centrum Nowego Sącza. Przez cały czas podróży grupie będzie towarzyszył pilot-przewodnik górski z uprawnieniami na tą część Beskidów, co jest gwarancją rzetelnej i fachowej wiedzy o regionie. W cenie wycieczki zawarte są też bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz na kolej na Jaworzynę Krynicką, dzięki czemu uczestnicy nie muszą na miejscu przejmować się dostępnością obiektów ani kosztami zwiedzania.

Szczegóły dotyczące wyjazdu: www.orinoko.pl/tours_post/beskid-sadecki-krynica-zdroj-i-okolice

Jeśli nie masz możliwości "wyrwania się" na trzy dni mamy także dwie krótsze opcje: jednodniowe wycieczki do Lipnicy Murowanej oraz do Cieszyna.

10.04.2022 zapraszamy na nietypowe przeżycie Niedzieli Wielkanocnej. Proponujemy wycieczkę do Lipnicy Murowanej - absolutnej perełki na mapie Małopolski! W małej przestrzeni wiejskiej zobaczymy piękny XV-wieczny kościół drewniany św. Leonarda wpisany na listę UNESCO. Opowiemy historię św. Szymona z Lipnicy oraz pokażemy miejsca z nim związane. Najważniejszym elementem wycieczki będzie udział w Jarmarku Wielkanocnym, na którym oprócz pięknych ozdób i rękodzieła czekają pyszne lokalne przekąski oraz „Lipnicka Lipina” – pyszna i naturalna herbatka lipowa, lokalny rarytas wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych. Główną atrakcją jarmarku jest konkurs palm wielkanocnych – wykonywanych ręcznie wiele miesięcy wcześniej przez całe rodziny, wysokich nawet do 35 metrów. Czy każdej z rodzin uda się ustawić swoją palmę do pionu? Przekonajmy się na lipnickim rynku!
www.orinoko.pl/tours_post/palmy-wielkanocne-w-lipnicy-murowanej

23.04.2022 pojedziemy do Cieszyna, zwiedzić polską część transgranicznej miejscowości. W czasie naszej wędrówki zobaczymy Cieszyńskie „must see”: wzgórze zamkowe ze słynną Rotundą śśw. Mikołaja i Wacława (widniejącą na... banknocie 20-złotowym!) oraz punktem widokowym na Wieży Piastowskiej. Wejdziemy do Muzeum Śląska Cieszyńskiego, odpoczniemy w Parku Pokoju, zerkniemy z zewnątrz na Teatr im. Adama Mickiewicza oraz Książnicę. Czas wolny na Rynku będzie doskonałą okazją do skosztowania np. cieszyńskiego piwa. A wszystko to poruszając się najsłynniejszym szlakiem Cieszyna - Szlakiem Kwitnących Magnolii. Przepiękne okazy tego gatunku na każdym kroku przypomną nam, jak piękna potrafi być wiosna! Zapraszamy!
www.orinoko.pl/tours_post/cieszyn-kwitnace-magnolie

Wszystkie powyższe propozycje realizowane są przez Orinoko Art & Travel w ramach Klubu Podróżnika Orinoko. Jest to projekt cyklu wycieczek, wczasów i wypraw adresowanych do klientów, którzy chcieliby dołączyć do grupy i zwiedzić ciekawe miejsca bez przejmowania się rezerwacją noclegów, wertowania przewodników czy trapieniem się o parkingi. Wszystkie opisane powyżej propozycje realizowane są autokarem z wyjazdem z Raciborza, z obsługą profesjonalnych pilotów wycieczek będących również przewodnikami górskimi.

Szczegóły dotyczące programów, cen oraz zapisów dostępne są w Orinoko Art & Travel na ul. Opawskiej 38 (vis a vis E-Leclerc) oraz pod numerami telefonów 32 740 92 00 i 515 739 642, a także adresem mailowym biuro@orinoko.pl. Zapraszamy także na stronę www.orinoko.pl

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:Orinoko

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 maja 202209:29

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ciało odnaleziono w piątek, 20 maja, tuż po godz. 16.00 na wałach w rejonie ul. Drzewieckiego. Na miejsce wysłano policję i ratowników medycznych.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202214:32

Plany inwestycyjne Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na 2022 r.

Plany inwestycyjne Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na 2022 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
ZDW Katowice, fot. Eko-Okna Racibórz
Aktualności23 maja 202212:44

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

W agendzie czwartkowego posiedzenia znalazła się także uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz. Przedstawieniem sprawy zajął się dr Adam Polko z UE w Katowicach.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202209:13

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP ponownie nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem siedem interwencji. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Janusz Tlon, Adam Białuski
Aktualności24 maja 202212:59

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Radny Piotr Klima na komisji budżetowej o przeciągające się prace na Rybnickiej, radna Szukalska o jakość prac na Katowickiej.

(greh)
Reklama
Aktualności23 maja 202211:06

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.

(greh)
Aktualności23 maja 202209:27

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO]

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202210:44

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO]

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Powiat:

Niecałą godzinę zajęło wykonanie nowego zagospodarowania małego skrawka pola na granicy gminy Pietrowice Wielkie i Rudnik. Niegdyś stykały się tu trzy majątki ziemskie i spotykali – jak to mówiono - grafowie.

(waw)
Reklama
Aktualności23 maja 202212:53

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po odejściu z Raciborza dotychczasowego zastępcy Jarosława Gorzawskiego, jego fotel zajął Mirosław Mielańczyk, dotąd naczelnik prewencji.

KPP Racibórz
Aktualności24 maja 202218:07

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dzięki wzorowej współpracy i szybkiemu przepływowi informacji między Komendą Powiatową Policji w Raciborzu a Komisariatem Policji w Kostrzynie nad Odrą zatrzymano poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna usłyszy również zarzut gróźb karalnych kierowanych do dwóch mieszkanek Raciborza oraz będzie się tłumaczył za nielegalne posiadanie amunicji i przedmiotu przypominającego broń palną.

KPP Racibórz
Aktualności24 maja 202212:17

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Nie maleję napięcie pomiędzy prezydentem Dariuszem Polowym a rządzącą większością w Radzie Miasta. Główny majowy temat sesji to spółki miejskie.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202218:56

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Sprawa dotyczy śmiertelnego wypadku z 7 grudnia 2018 r., a jest głośna od lutego zeszłego roku, kiedy to w raciborskim sądzie zapadł wyrok skazujący maszynistę Kolei Śląskich.

red.
Aktualności23 maja 202208:07

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Reklama
Aktualności23 maja 202211:25

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Ciągnącą się od kwietnia dyskusja dotyczy planowanej inwestycji za 150 tys. zł. Radni nie chcą się na nią zgodzić. Na zdjęciu radny Marcin Fica i dyrektor MZB Andrzej Migus.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202221:35

Raciborzanie wśród najlepszych sportowców województwa śląskiego

Raciborzanie wśród najlepszych sportowców województwa śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Śląskim wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Cztery nagrody trafiły do Raciborza.

UMWS, fot. Tomasz Żak
Reklama
Aktualności24 maja 202212:51

Komisje Rady Miasta - Konieczny jak tarcza Polowego

Komisje Rady Miasta - Konieczny jak tarcza Polowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Prezydent Dariusz Polowy i jego zastępca Dawid Wacławczyk nie pojawili się na majowych komisjach gospodarki i finansów. Na pytania radnych odpowiada wiceprezydent Dominik Konieczny, tym razem w kwestii proponowanych zmian budżetu.

(greh)
Sport23 maja 202221:04

Piłkarze szkoły z Nędzy najlepsi w Krzanowicach

Piłkarze szkoły z Nędzy najlepsi w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany
Aktualności24 maja 202211:56

Zamek Piastowski zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

Zamek Piastowski zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski w Raciborzu, fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202209:45

Piłkarki z Rudnika najlepsze na Śląsku

Piłkarki z Rudnika najlepsze na Śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany
Reklama
Aktualności23 maja 202208:14

Mniejsze miasta liderami wzrostu cen mieszkań

Mniejsze miasta liderami wzrostu cen mieszkań - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Nie w Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie, a w Chorzowie, Wałbrzychu, Rudzie Śląskiej i Płocku średnie ceny ofertowe mieszkań rosły w ciągu ostatniego roku najmocniej – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom

red., fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności23 maja 202213:55

Biblioteka i partnerzy zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Biblioteka i partnerzy zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Piłkarskie emocje z Unią Racibórz, makijaż egipski z Muzeum, przyrodnicze aktywności z Arboretum, odkrywanie skarbów ze Stowarzyszeniem Odra 1945 oraz konkursy, gry i zabawy z raciborską biblioteką - interdyscyplinarny piknik „ŁĄCZY NAS BIBLIOTEKA” już w sobotę 28 maja w godzinach 11.00 – 14.00.

red., fot. arch. MiPBP
Aktualności23 maja 202211:12

Miliony z ZUS dla przedsiębiorców – weź udział w konkursie

Miliony z ZUS dla przedsiębiorców – weź udział w konkursie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności24 maja 202211:34

Stary Ostróg do rewitalizacji. Radni widzą taką potrzebę

Stary Ostróg do rewitalizacji. Radni widzą taką potrzebę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na poprzedniej komisji zwróciliśmy uwagę, że dołączono do rewitalizacji tzw. Małą Płonię. Warto jednak zauważyć, że tak samo ważne są ulice „stara” Rudzka, Przejazdowa, praktycznie do Cecylii – przekonuje były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Reklama
Kultura i edukacja23 maja 202216:26

Kryminalna Noc w Sądzie z biblioteką

Kryminalna Noc w Sądzie z biblioteką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Kultura i edukacja23 maja 202214:22

Kasprowicz z serca - koncert majowy dla Jacka i Ukrainy

Kasprowicz z serca - koncert majowy dla Jacka i Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany. fot. FB/ZSO nr 1
Sport23 maja 202214:13

Raciborzanin Mikołaj Miczek z sukcesem w Villach

Raciborzanin Mikołaj Miczek z sukcesem w Villach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami inauguracyjne regaty z cyklu European Series Sup /AlpsTROPHY SUP w Villach. Bardzo dobrze zaprezentował się młody raciborzanin.

materiał nadesłany/RTW
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.