Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202210:52

Muzeum wjechało na nowe tory. Dostanie dodatkowe pieniądze

Muzeum wjechało na nowe tory. Dostanie dodatkowe pieniądze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zmiana w fotelu dyrektora owocuje nowymi pomysłami, na których realizację potrzebne są jednak pieniądze. Prezydent zaproponował radnym przekazanie znacznej kwoty.

250 tys. zł – tyle w tym roku ma wpłynąć do budżetu raciborskiego Muzeum. Placówką od niedawna kieruje nowy dyrektor, archeolog Romuald Turakiewicz. Władze miasta poznały już jego plany i zamierzenia. Prezydent proponuje wzmocnić placówkę finansowo. Pod jej skrzydłami jest też od grudnia SOWA, czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w budynku SP 18 przy Żorskiej.

- W przypadku Muzeum proszę o doprecyzowanie na co przeznaczona ma być ta kwota – pytał na komisji były prezydent a dziś radny z Ocic, Mirosław Lenk.

- Co do Muzeum, to część kwoty przeznaczona będzie na pracę i obsługę SOWY, a część na zmianę sposobu pracy jednostki. Mowa tutaj o opracowywaniu scenariuszy zajęć i wystaw muzealnych, organizacja wystaw plenerowych, zagospodarowanie terenów zielonych należących do Muzeum, zakup usługi Audio Guide oraz wykonanie dokumentacji technicznej budynków przeznaczonych do remontu – uzupełnił odpowiedź Dawid Wacławczyk.

- Bardzo mnie cieszy, że pan dyrektor Turakiewicz podsuwa rzeczy, które należałoby zrobić. Życzmy Muzeum szczęścia, bo ma co pokazywać, a sposób docierania do dzieci i młodzieży jest obecnie zupełnie inny niż kiedyś – powiedział radny Lenk.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202518:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Podczas weekendu nie brakowało sportowych emocji. Grały ligi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202523:17

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO]

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W XII kolejce trzeciej grupy klasy okręgowej drużyna Unii Racibórz rozegrała mecz wyjazdowy, choć tym razem nie musiała ruszać w daleką podróż. Spotkanie z LKS Gamów odbyło się na stadionie przy ulicy Łąkowej w Raciborzu, gdzie ekipa ze Srebrnej zmierzyła się z zespołem, który swoje domowe mecze rozgrywa właśnie na obiekcie Rafako.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport26 października 202512:22

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/GS UKS Krzanowice
Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Aktualności28 października 202508:59

Kolejna edycja programu FERS w Zakładzie Karnym w Raciborzu

Kolejna edycja programu FERS w Zakładzie Karnym w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Justyna Poznakowska
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.