Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 lutego 202209:41

MZ: Zmniejsza się liczba zajętych łóżek covidowych i zajętych respiratorów

MZ: Zmniejsza się liczba zajętych łóżek covidowych i zajętych respiratorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W szpitalach zmniejsza się liczba zajętych łóżek covidowych, zmniejsza się też liczba zajętych respiratorów - podaje Ministerstwo Zdrowia. Według rzecznika MZ Wojciecha Andrusiewicza, jeśli tendencja się utrzyma, to od marca zwalniane będą kolejne łóżka dla pacjentów niecovidowych.

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało, że szpitalach przebywa 17 617 pacjentów z COVID-19, w tym 1024 chorych podłączonych do respiratorów. Jednocześnie przekazało, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano w szpitalach 29 513 łóżek i 2 554 respiratory. Tydzień wcześniej, w piątek 11 lutego, w szpitalach przebywało 19 051 pacjentów z COVID-19, w tym 1152 chorych podłączonych do respiratorów.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz ocenił w piątek, że trend schodzenia z V fali utrzymuje się. Według niego potwierdza to m.in. spadek w ostatnich trzech dniach liczby zajętych łóżek w szpitalach covidowych. Wskazał, że to spadek na poziomie 1500 zajętych łóżek. Jednocześnie zaznaczył, że "za spadkiem zajętych łóżek podąża również spadek buforu łóżkowego" do poziomu 29,5 tys.

"Do końca lutego, czyli w ciągu najbliższego 1,5 tygodnia, ten spadek będzie rzędu 5 tysięcy" - ocenił Andrusiewicz. Jeżeli tendencje spadkowe się utrzymają to - jak zapowiedział - od marca zwalniane będą kolejne łóżka dla pacjentów niecovidowych.

Rzecznik MZ wskazywał jednocześnie, że "szpitale tymczasowe na pewno będą utrzymywane w gotowości, jako otwarte, przynajmniej do czerwca, ale to nie jest też tak, że te szpitale zostaną potem całkowicie wygaszone". "Każde województwo będzie musiało mieć gotowy do otwarcia szpital w ciągu tygodnia" - zaznaczył. Podkreślił, że chodzi o to, by - w przypadku przesłanek o możliwości wystąpienia kolejnej fali epidemii - można było jak najszybciej te szpitale otworzyć.

"Co logiczne, na tę chwilę chcemy, by to głównie szpitale tymczasowe obsługiwały pacjentów w stanach lżejszych, a te standardowe szpitale by powracały do leczenia pacjentów w innych schorzeniach" - dodał Andrusiewicz.

W województwie opolskim na 991 szpitalnych łóżek zarezerwowanych dla chorych z COVID-19 obecnie zajęte są 482 miejsca. Na 105 respiratorów "covidowych" w użyciu są 24 urządzenia.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że mimo iż w regionie utrzymuje się skala zakażeń koronawirusem na poziomie kilkuset potwierdzonych przypadków dziennie, nie przekłada się to na dużą liczbę hospitalizacji. W ostatnich dniach w kilku szpitalach o 93 zmniejszyła się liczba łóżek covidowych.

Wojewoda wydał dyrekcjom szpitali w Łapach, Łomży, Suwałkach i Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku decyzje w tej sprawie. Od 11 lutego o 25 łóżek covidowych mniej jest w szpitalu w Suwałkach, od 15 lutego o 7 łóżek mniej w szpitalu w Łapach. Od piątku o 20 łóżek covidowych mniej jest także w szpitalu w Łomży i łącznie o 66 miejsc mniej dla pacjentów z COVID-19 w szpitalu USK w Białymstoku. Od 20 lutego o kolejnych 20 łóżek mniej będzie także w szpitalu w Hajnówce.

"I pewnie ten proces (zmniejszania liczby łóżek) będziemy kontynuować, jeżeli sytuacja epidemiczna, a w ślad za tym liczba pacjentów w naszych szpitalach, w sposób istotny nie będzie wzrastać" - powiedział Paszkowski. Szpital USK zapewnia najwięcej miejsc dla zakażonych koronawirusem wymagających leczenia w warunkach szpitalnych. Od piątku szpital zwolnił 26 łóżek w głównym kompleksie, 16 w szpitalu tymczasowym nr 1 w kompleksie klinik zakaźnych przy ul. Żurawiej i 24 miejsca w szpitalu tymczasowym nr 2, który działa w hali sportowej UMB.

Wojewoda podlaski wyjaśnił, że zmniejszanie liczby łóżek covidowych jest możliwe, bo obecnie w regionie dzienna liczba hospitalizacji waha się od ok. 660 do ok. 680, a ponieważ od szczytu czwartej fali pandemii nie zmniejszano liczby łóżek covidowych (jest ich obecnie ok. 1,4 tys.), to obecnie sytuacja na to zmniejszanie pozwala. Paszkowski dodał, że nie jest zajęta połowa z tych łóżek.

O tym, że widać pozytywny trend, który odzwierciedla zmniejszająca się liczba pacjentów covidowych w szpitalach - mówił też wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. "Dzięki poprawie sytuacji epidemicznej mogłem wydać decyzję o przywróceniu normalnego leczenia w szpitalu Wojewódzkim im. Pirogowa w Łodzi" - poinformował. "To była wyczekiwana decyzja, która pozwoli odciążyć pracę innych łódzkich szpitali. Jeżeli sytuacja nadal będzie się poprawiała, to w przyszłym tygodniu podejmiemy kolejne decyzje likwidujące łóżka covidowe w szpitalach" - zapewnił wojewoda łódzki.

Rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska poinformowała, że w piątek spośród 2563 łóżek covidowych, zajęte były 1532. "Oznacza to, że - w porównaniu z poniedziałkiem - w szpitalach regionu łódzkiego jest o 130 mniej chorych na COVID-19" - przekazała.

Zmniejsza się liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 w woj. świętokrzyskim. W szpitalach przebywa obecnie 719 pacjentów z koronawirusem, o ponad 70 mniej, niż w ubiegłym tygodniu. Z danych świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie przygotowano 1074 łóżka dla pacjentów z COVID-19, z czego 719 pozostaje zajętych. W szpitalach przygotowano 98 respiratorów, z czego z 69 korzystają pacjenci wymagający wspomagania oddychania. W porównaniu do ubiegłego tygodnia liczba osób hospitalizowanych zmniejszyła się o 74.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz poinformował, że liczba łóżek covidowych w szpitalach będzie stopniowo zmniejszana. Od 1 marca do normalnego systemu opieki wróci 70 miejsc w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra i szpitalu powiatowym w Pińczowie. Jeśli sytuacja na to pozwoli, to miejsca covidowe będą zwalniane w kolejnych placówkach.

W woj. lubuskim dla pacjentów z COVID-19 jest przygotowanych 926 łóżek. Według stanu z piątku 519 z nich było zajętych. Na 77 stanowisk z respiratorami 16 było zajętych. "Przeprowadziliśmy analizę zajętości miejsc covidowych w ostatnim czasie oraz dynamikę zmian wskaźników liczby zakażeń, hospitalizacji i zgonów. Przedstawiono plan odmrożenia do końca miesiąca kolejnych 143 łóżek, w tym 7 respiratorowych. Ostateczna decyzja uzależniona jest od sytuacji epidemicznej oraz od potrzeb zdrowotnych pacjentów niecovidowych" – powiedziała dyr. Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Bożena Chudak.

Szpital tymczasowy dla woj. lubuskiego funkcjonuje w Zielonej Górze. Obecnie dysponuje 142 łóżkami, w tym 30 respiratorowymi. W lecznicy tej przebywa 69 pacjentów, w tym 6 wymagających intensywnej opieki. Zgodnie z decyzjami wojewody lubuskiego do opieki nad pacjentami ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 zostały wyznaczone szpitale w Gorzowie, Zielonej Górze, Torzymiu, Sulechowie, Sulęcinie, Nowej Soli, Drezdenku, 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach i jego filia w Żaganiu oraz Szpital na Wyspie w Żarach.

W podkarpackich szpitalach dla chorych na COVID-19 przygotowano 1918 łóżek. W poszczególnych placówkach w piątek przebywało 1040 pacjentów. Wśród pacjentów chorych na COVID-19 przebywających w szpitalach 31 to dzieci. W regionie jest 171 łóżek wyposażonych w respiratory, w piątek zajętych było 73 z nich. W szpitalu tymczasowym w Rzeszowie, w którym jest przygotowanych w sumie 109 łóżek, przebywało 56 pacjentów.

Rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk przekazał, że "wojewoda podjęła decyzje o zmniejszeniu liczby łóżek covidowych w szpitalach". "Wejdą one w życie w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Zgodnie z nimi do funkcjonowania pozacovidowego przywróconych zostanie 200 łóżek szpitalnych" – podał.

W województwie wielkopolskim na łączną liczbę 2196 łóżek covidowych, zajętych jest 1387, co oznacza, że przeszło 800 pozostaje wolnych. W Wielkopolsce na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego na łączną liczbę blisko 1,9 tys. łóżek covidowych ponad 1,2 tys. łóżek jest zajętych. W szpitalu tymczasowym na MTP na 178 łóżek 128 jest zajętych. W regionie liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi obecnie 169, w tym 63 łóżka są zajęte. Z sześciu łóżek respiratorowych dla dzieci dwa są zajęte.

W województwie kujawsko-pomorskim w szpitalach zajętych jest 1036 z 1548 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem i 61 ze 124 dostępnych respiratorów. (PAP) Danuta Starzyńska-Rosiecka dsr/ mir/

Autor: PAP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 maja 202209:29

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ciało odnaleziono w piątek, 20 maja, tuż po godz. 16.00 na wałach w rejonie ul. Drzewieckiego. Na miejsce wysłano policję i ratowników medycznych.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202214:32

Plany inwestycyjne Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na 2022 r.

Plany inwestycyjne Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na 2022 r. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
ZDW Katowice, fot. Eko-Okna Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202212:44

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

W agendzie czwartkowego posiedzenia znalazła się także uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz. Przedstawieniem sprawy zajął się dr Adam Polko z UE w Katowicach.

(greh)
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Reklama
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Aktualności24 maja 202209:13

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP ponownie nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem siedem interwencji. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Janusz Tlon, Adam Białuski
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności24 maja 202212:59

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Radny Piotr Klima na komisji budżetowej o przeciągające się prace na Rybnickiej, radna Szukalska o jakość prac na Katowickiej.

(greh)
Reklama
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202211:06

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.

(greh)
Aktualności23 maja 202209:27

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO]

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności23 maja 202212:53

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po odejściu z Raciborza dotychczasowego zastępcy Jarosława Gorzawskiego, jego fotel zajął Mirosław Mielańczyk, dotąd naczelnik prewencji.

KPP Racibórz
Aktualności24 maja 202210:44

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO]

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Powiat:

Niecałą godzinę zajęło wykonanie nowego zagospodarowania małego skrawka pola na granicy gminy Pietrowice Wielkie i Rudnik. Niegdyś stykały się tu trzy majątki ziemskie i spotykali – jak to mówiono - grafowie.

(waw)
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202218:07

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dzięki wzorowej współpracy i szybkiemu przepływowi informacji między Komendą Powiatową Policji w Raciborzu a Komisariatem Policji w Kostrzynie nad Odrą zatrzymano poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna usłyszy również zarzut gróźb karalnych kierowanych do dwóch mieszkanek Raciborza oraz będzie się tłumaczył za nielegalne posiadanie amunicji i przedmiotu przypominającego broń palną.

KPP Racibórz
Reklama
Aktualności24 maja 202212:17

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Nie maleję napięcie pomiędzy prezydentem Dariuszem Polowym a rządzącą większością w Radzie Miasta. Główny majowy temat sesji to spółki miejskie.

(greh)
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202208:07

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Aktualności24 maja 202218:56

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Sprawa dotyczy śmiertelnego wypadku z 7 grudnia 2018 r., a jest głośna od lutego zeszłego roku, kiedy to w raciborskim sądzie zapadł wyrok skazujący maszynistę Kolei Śląskich.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202211:25

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Ciągnącą się od kwietnia dyskusja dotyczy planowanej inwestycji za 150 tys. zł. Radni nie chcą się na nią zgodzić. Na zdjęciu radny Marcin Fica i dyrektor MZB Andrzej Migus.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport23 maja 202221:35

Raciborzanie wśród najlepszych sportowców województwa śląskiego

Raciborzanie wśród najlepszych sportowców województwa śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Śląskim wręczono nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Cztery nagrody trafiły do Raciborza.

UMWS, fot. Tomasz Żak
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Reklama
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.