Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lutego 202213:40

8 sposobów na zwiększenie sprzedaży w sklepie online

8 sposobów na zwiększenie sprzedaży w sklepie online - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Każdy przedsiębiorca działający w sektorze e-commerce, zadaje sobie to samo pytanie: Jak zwiększyć sprzedaż swoich produktów? W takiej sytuacji warto wykorzystać sprawdzone metody, które nie wymagają ogromnych nakładów pieniędzy, ale zarazem są efektywne. Oto 8 pomysłów na zwiększenie sprzedaży w sklepie online. 

Zadbaj o opakowanie

Dzisiaj klienci oczekują czegoś więcej niż dobrego produktu. Oczekują kompleksowej usługi na najwyższym poziomie. Towarem jest nie tylko rzecz, którą sprzedajemy, ale także opakowanie. Dobrym pomysłem jest więc zamówienie specjalnego kartonu wysyłkowego z nadrukiem firmowym. Takie pudełko od razu wyróżni się na tle setek zwykłych kartonów. Pudełka zaprojektowane specjalnie dla Twojej firmy zamówisz tutaj: https://zpapieru.pl. Przed włożeniem rzeczy to opakowania warto także umieścić je w firmowej torebce papierowej lub owinąć je w papier pakowy. Dzięki temu będą prezentować się bardziej ekskluzywnie. 

Zbuduj newsletter

Nie każdy ma wystarczająco dużo wolnego czasu, żeby pozwolić sobie na regularne sprawdzanie strony ulubionego sklepu. W takiej sytuacji łatwo przegapić atrakcyjną promocję. Warto zatem informować klientów o obniżce cen albo o ofertach specjalnych, które mogą ich zainteresować. Newsletter będzie stale przypominał odbiorcom o istnieniu marki. Przyczyni się także do zwiększenia ruchu na stronie internetowej sklepu. Pamiętaj, że klienci powinni otrzymywać wiadomości regularnie, ale z niczym nie można przesadzać. Codzienne zasypywanie odbiorców mailami nie przyniesie dobrych efektów, a wręcz przeciwnie, może ich nawet zniechęcić do zakupów.  Dobrym pomysłem jest zaoferowanie kilkunastoprocentowej zniżki na zakupy wszystkim osobom, które zapiszą się do newslettera.

Rób transmisje na żywo

W trakcie pandemii narodził się nowy trend – sprzedaż rzeczy podczas transmisji na żywo. To doskonała metoda marketingowa. Jest bezpłatna, uniwersalna i skuteczna. Dzięki transmisji klienci mogą zapoznać się z ofertą sklepu, ale to także sposób na zademonstrowanie tego, czego nie sposób przekazać w opisie produktu. Nic więc dziwnego, że ta metoda sprzedażowa szczególnie często wykorzystywana jest przez właścicieli sklepów odzieżowych. Oglądający transmisję mogą zobaczyć jak prezentują się ubrania założone przez sprzedawcę lub modelkę. Mogą także zadawać w komentarzach pytania o ceny produktów i dostępne fasony czy rozmiary. Dzięki temu kontakt między sprzedawcą a kupującym jest niemal bezpośredni. 

Musi być prosto i szybko

Formularze z niezliczoną ilością pól do wypełnienia to najskuteczniejsza metoda zniechęcania klientów do zakupu. Podobnie jak wymóg rejestracji. Teraz każdy ceni swój czas, a najlepsze zakupy to szybkie zakupy. Nie wymagaj więc od klientów logowania ani rejestracji. Uprość formularz. Im mniej kliknięć dzieli odwiedzającego stronę od dokonania zakupu, tym lepiej. 

Wyeksponuj opinie klientów

Najlepszą reklamą sklepu jest rekomendacja zadowolonego klienta. Wyeksponuj więc na swojej witrynie komentarze kupujących. Warto także zachęcać kolejne osoby do zamieszczania swoich opinii. Możesz zaoferować specjalną zniżkę na kolejne zakupy dla wszystkich klientów, którzy ocenią zamówione produkty. 

Zapewnij darmowy zwrot

Zwracanie towarów to czasochłonne i kłopotliwe zadanie. Trzeba wydrukować formularz zwrotu, wypełnić go, spakować rzeczy, zamówić kuriera lub udać się na pocztę, zapłacić za przesyłkę. Spraw, by zwrot przebiegał znacznie sprawniej. Zapewnij klientom możliwość darmowego zwrotu i dołączaj do opakowań gotowe formularze oraz listy przewozowe. 

Regularnie dodawaj treści na portalach społecznościowych

Dzięki kontom na portalach społecznościowych można zdziałać wiele. Samo założenie profilu sklepu w niczym jednak nie pomoże. Jeśli ta metoda reklamy ma być efektywna, musimy pamiętać o regularnym dodawaniu treści, i to treści wysokiej jakości. Organizuj konkursy, dodawaj posty o nowych produktach, które pojawiły się w sklepie, zamieszczaj wzmianki o promocjach, składaj klientom życzenia z okazji świąt. Dzięki temu nawiążesz trwałą relację z odbiorcami i trafisz z przekazem do szerszego grona osób.

Rozdawaj firmowe gadżety

Wręczanie gadżetów reklamowych to stara, sprawdzona metoda, która wciąż jest skuteczna.  Każdy lubi przecież dostawać upominki. Postaraj się zaspokoić tę potrzebę u swoich klientów. Do zamówień dodawaj długopisy, notatniki, teczki czy kalendarze. Pamiętaj, że gadżety spełnią swoją funkcję marketingową, jeżeli będą przydatne i dopracowane wizualnie. 

Istnieje wiele narzędzi i metod, które można wykorzystać w celu dotarcia do większej liczby klientów oraz wyróżnienia się na rynku. Co ważne, wszystkie rozwiązania przedstawione w artykule wymagają niewielkich nakładów finansowych, a niektóre – praktycznie żadnych. Dlaczego więc nie wypróbować któregoś z nich? 

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 maja 202214:25

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

W raciborskim Muzeum trwa jedna z ciekawszych konferencji poświęcona mumii egipskiej z raciborskiego Muzeum. Prezentowane są najnowsze badania, a także rekonstrukcja twarzy kobiety. Wydarzenie jest transmitowane live.

red., fot. Muzeum w Raciborzu
Aktualności20 maja 202220:55

Pożar kościoła w Pietraszynie. Cztery osoby ranne [FOTO i WIDEO z ĆWICZEŃ]

Pożar kościoła w Pietraszynie. Cztery osoby ranne [FOTO i WIDEO z ĆWICZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Pożar butli propan-butan w kościele w Pietraszynie, a do tego cztery osoby ranne i konieczność rozwinięcia linii na długości około 800 metrów od rzeczki Biała Woda - taki był scenariusz dzisiejszych działań w ramach ćwiczeń gminnych OSP w gminie Krzanowice.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 maja 202216:13

Uroczyste ślubowanie patronackich klas Straży Granicznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Uroczyste ślubowanie patronackich klas Straży Granicznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Uczniowie dwóch klas pierwszych o profilu Straży Granicznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wzięli dziś udział w uroczystym ślubowaniu. Wczoraj z kolei ZSOMS zorganizowało w sądzie konferencję pt. Bezpieczeństwo w teorii i praktyce, a w dziś jej murach otwarto Laboratorium Dziecka, a na finał zorganizowano piknik wojskowy.

SOSG Racibórz, ZSOMS/Barbara Skoczewska
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202209:27

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Region:

Już 23 maja nastąpi kolejny etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, tym razem dotyczący województwa śląskiego.

red.
Aktualności19 maja 202213:22

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Tematem przewodnim festynu była ochrona flory i fauny. Całemu wydarzeniu towarzyszył event organizowany przez firmę z Łodzi "Świat Przygód" Grzegorz Boryca. Na scenie wystąpiły dzieci z raciborskich placówek oświatowych, a także wychowankowie Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności20 maja 202209:45

Służby METEO ostrzegają. Możliwe burze z gradem

Służby METEO ostrzegają. Możliwe burze z gradem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, fot. arch. portalu/Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202208:56

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

- Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK45 z drogą wojewódzką nr 416 w Raciborzu (przy mleczarni). Wykonawcą zadania jest firma DMK Inżynieria z Rybnika, a wartość umowy wynosi o wartości 366 250,95 zł - informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

red.
Aktualności19 maja 202220:26

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Badania naukowe mumii egipskich na przykładzie Dżed-Amonet-Ius-Anch z zbiorów Muzeum w Raciborzu – konferencja pod tytułem odbyła się w dawnym kościele pw. św. Ducha. Poznaliśmy wreszcie oblicze Egipcjanki, której zmumifikowane zwłoki od II poł. XIX w. znajduje się w naszym mieście.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności20 maja 202209:22

Raport 998. Nieostrożność przyczyną pożaru w Krzanowicach

Raport 998. Nieostrożność przyczyną pożaru w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności20 maja 202222:10

Tłumy na nocnym zwiedzaniu sądu przy Wojska Polskiego [FOTO i WIDEO]

Tłumy na nocnym zwiedzaniu sądu przy Wojska Polskiego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Majestatyczny gmach dawnego sądu krajowego, pięknie odnowiony w ostatnich latach przez resort sprawiedliwości, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. O 18.00, kiedy ruszyła sądowa noc muzeów, na Wojska Polskiego stawiły się tłumy. To jednocześnie pierwsza tak noc raciborskiej Temidy.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Kultura i edukacja19 maja 202221:01

Koncert jubileuszowy na 20-lecie raciborskiej PWSZ

Koncert jubileuszowy na 20-lecie raciborskiej PWSZ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zaproszenie rektora dr. Pawła Strózika przyjęła liczna grupa wykładowców oraz przyjaciół uczelni. W tym roku mija dwadzieścia lat od chwili, gdy Racibórz stał się miastem akademickim.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności19 maja 202209:14

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sezon rowerowych i pieszych wędrówek już w pełni. Na zdjęciach pokazujemy rejon otwartej w marcu wschodniej obwodnicy Raciborza, m.in. nowego mostu na starej Odrze pomiędzy Ostrogiem a Miedonią oraz wiaduktu kolejowego na końcu ul. Nad Koleją.

fot. Jan Ptak
Aktualności19 maja 202222:12

Wióry lecą, turyści wniebowzięci

Wióry lecą, turyści wniebowzięci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202206:07

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Aktualności20 maja 202222:20

Koncert papieski zespołu Miraż na zamkowym dziedzińcu [FOTO i WIDEO]

Koncert papieski zespołu Miraż na zamkowym dziedzińcu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Jak zwykle kameralnie i nastrojowo w nawiązaniu do obchodzonej dwa dni temu 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zespół Miraż dał koncert na zamkowym dziedzińcu.

red., wideo Marta Wawoczny
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności19 maja 202222:39

Wielka Czantoria i fotograficzna ciekawostka spod Raciborza

Wielka Czantoria i fotograficzna ciekawostka spod Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Andrzej Czogała, który na naszym portalu prezentował już unikalne panoramy Raciborza, tym razem prezentuje zdjęcia wykonane obok wieży ciśnień w Strzybniku.

fot. Andrzej Czogała
Reklama
Aktualności19 maja 202208:33

Posłanka Lenartowicz poparła prezydencki projekt ustawy w sprawie Narodowego Dnia Powstań Śląskich

Posłanka Lenartowicz poparła prezydencki projekt ustawy w sprawie Narodowego Dnia Powstań Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

- Uczcijmy Dzień Powstań Śląskich jako wspólne Święto wszystkich Ślązaków - przekonuje parlamentarzystka z PO, rodem z podraciborskich Krzanowic.

materiał nadesłany/Gabriela Lenartowicz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.