Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lutego 202216:26

Rybnik przyjmie uchodźców z Afganistanu

Rybnik przyjmie uchodźców z Afganistanu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Rybnik mówi "Dzień dobry" i zbiera na mieszkania dla dwóch afgańskich rodzin - informuje Emilia Niemiec z Pomagam.pl

Radny Mariusz Wiśniewski wraz ze stowarzyszeniem “17-stka” postanowili pomóc dwóm rodzinom, które uciekły z Kabulu w obawie przed wojną. Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka na remont i wyposażenie mieszkań w Rybniku, aby mieli swój dach nad głową.

Dwie rodziny: cztero- i sześcioosobowa, w wieku od 5. do 58. lat. Ewakuowani przez polskich żołnierzy z Kabulu, gdzie groziła im śmierć. Zostawili za sobą pozostałych krewnych, przyjaciół i znajomych. Przylecieli do Polski latem 2021. Od tamtej pory przebywają w ośrodku dla uchodźców.

- Jak to jest - stracić wszystko, być zmuszonym do ucieczki i nie móc wrócić - pyta się Mariusz Wiśniewski, założyciel zbiórki. - Nie wiem, na całe moje szczęście. Liczymy na Waszą empatię i ten łączący dobrych ludzi solidaryzm w obliczu czyjegoś nieszczęścia - apeluje do darczyńców.

Władze Rybnika udostępniły dla uchodźców dwa mieszkania. Aby mogli się do nich wprowadzić potrzebny jest remont oraz zakup podstawowych sprzętów i mebli. Potrzebna kwota to 150 tysięcy złotych. W 10 dni zebrano prawie 30 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie "17-tka" jest organizacją zajmującą się prowadzeniem i koordynacją działań pomocowych skierowanych zarówno do dzieci jak i ludzi dorosłych. W październiku 2021 roku brali udział w projekcie pomocowym dla dzieci z ukraińskiego Domu Dziecka: „Dobranoc”. Tym razem chcą powiedzieć “Dzień dobry” afgańskim rodzinom.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/rybnikmowidziendobry

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Autor: mat. nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Aktualności17 listopada 202510:13

Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998]

Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.