Drogi w Raciborzu pod opieką FBSerwis

FBSerwis oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach podpisały umowę na bieżące i zimowe utrzymanie około 150 km dróg administrowanych przez Obwody Drogowe w Brzezince i Raciborzu.
Umową objęte zostały odcinki autostrady A4 oraz dróg krajowych nr 40, 45 78, 88 i 94. Realizacja kontraktu, którego wartość to prawie 89 milionów złotych brutto rozpocznie się 1 lutego br. i potrwa przez kolejne 4 lata.
Do zadań FBSerwis należy utrzymanie nawierzchni m.in. dróg, poboczy i pasów rozdziału, korpusu drogi, chodników i ścieżek rowerowych, oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu czy estetyki, a także zimowe utrzymanie dróg i utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich.
FBSerwis świadczy usługi utrzymania infrastruktury drogowej w województwie śląskim od 2012 roku, m.in. realizuje umowy na utrzymanie ponad 90 km autostrady A1 (od węzła Pyrzowice do granicy Państwa w Gorzyczkach), a także utrzymanie obiektów inżynierskich dla GDDKiA Rejon Wysoki Brzeg i Zabrze.
Grupa FBSerwis, będąca częścią Grupy Budimex, realizuje kontrakty obejmujące: bieżące utrzymanie ok. 1800 km dróg krajowych i autostrad, modernizację infrastruktury oświetleniowej, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych i sportowych dla klientów sektora prywatnego i publicznego oraz usługi w zakresie gospodarki odpadami. FBSerwis prowadzi również instalacje przetwarzania odpadów komunalnych – w woj. łódzkim, małopolskim oraz dolnośląskim, a także posiada dwa składowiska odpadów. Do klientów firmy należą m.in. PL.2012+ (operator PGE Narodowego), miasto Wrocław, GDDKiA, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie, sieć hipermarketów Auchan, miasto Słupsk. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.fbserwis.pl





![Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752138056zdjecie-eko-okna-4-.jpg)
![Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779547823dsc-3054-.jpg)

![Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779519446do-medio-w-1-.jpg)





![Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779490430photo-45-z-49-.jpg)


![Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779563110gre06571-.jpg)







![Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779578644photo-66-z-97-.jpg)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz