Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 stycznia 202209:25

Raport 998. Zaniepokojona sąsiadka wezwała strażaków

Raport 998. Zaniepokojona sąsiadka wezwała strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie środowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych OSP odnotowali łącznie osiem interwencji. Działania prowadzono między innymi w związku z plamami substancji ropopochodnej na ul. Batorego (na zdj.) oraz na ulicy Bogumińskiej w ciągu DK 45. Sprawdź szczegóły.

O zdarzeniach z Grzonki w Raciborzu i Raciborskiej w Bieńkowicach przeczytasz TUTAJ.

Prócz tych zdarzeń strażacy podejmowali interwencje jeszcze pięciokrotnie. O godzinie 10.26 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Batorego, skąd napłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Strażackie działania polegały na neutralizacji substancji. Plama miała długość około 100 metrów.

Podobne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 10.30 na ulicy Bogumińskiej w ciągu DK 45. Tam także służby miały do czynienia z plamą substancji ropopochodnej. W tym przypadku miała ona długość około 300 metrów i ciągnęła się od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania na tzw. mycie. Po neutralizacji substancji przez strażaków na miejsce została zadysponowana także piaskarka, celem zwiększenia szorstkości jezdni. Na czas prowadzenia działań jeden pas drogi został zamknięty.

Kolejne dwie interwencje były działaniami związanymi z epidemią koronawirusa. Pierwsza z nich, odnotowana o godzinie 11.08 w Kobyli polegała na dowozie osób na szczepienie. Druga, o godzinie 16.06 na dowozie leków do osób na kwarantannie. W obu interwencjach uczestniczyli druhowie z OSP.

Ostatnie do tej pory zdarzenie zostało odnotowane w nocy z środy na czwartek o godzinie 0.42 w budynku wielorodzinnym na ulicy Lotniczej w Raciborzu. Kobieta, zaniepokojona brakiem kontaktu z sąsiadką wezwała strażaków. Ich zadaniem miało być otwarcie mieszkania. Po dojeździe na miejsce dwóch zastępów PSP okazało się, że znajdująca się w środku kobieta sama otworzyła drzwi. Nie wymagała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 marca 202610:47

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO]

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
101
red., źródło zdjęć: dokumentacja UM Racibórz
Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
75
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.