Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 stycznia 202216:08

Jak zwiększyć siłę w spektakularny sposób? 4 metody!

Jak zwiększyć siłę w spektakularny sposób? 4 metody! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wzrost siły mięśni to cel wielu ćwiczących osób. Jej budowanie ma znaczenie nie tylko w przypadku treningów, ale praktycznie każdej aktywności – a także może okazać się pomocne w życiu codziennym. Przedstawiamy 4 najlepsze sposoby na szybkie zwiększenie siły.

Rozbudowana masa mięśniowa nie zawsze równa się dużej sile – wiele osób mogących pochwalić się muskularną sylwetką nie osiąga spektakularnych wyników w ćwiczeniach siłowych. Aby móc podnosić większe ciężary, niezbędne będą treningi i suplementacja dostosowana do tego celu. W jaki sposób można realnie wpłynąć na swoją siłę i zyskać szybki progres?

Jak zwiększać siłę mięśniową?

Zwiększanie siły mięśniowej to niełatwy proces – wymaga dobrego planu treningowego, dzięki któremu będziemy mogli wzmacniać muskulaturę bez utraty jej objętości. Ważna jest też dieta i suplementacja, które pozwolą na prawidłową regenerację i zapewnią energię do intensywnych treningów z obciążeniem.

Pomijanie ćwiczeń na wzrost siły to duży błąd u osób początkujących. Zazwyczaj kiedy zaczynamy swoją przygodę z treningami na siłowni, widzimy postępy zarówno we wzroście masy, jak i siły mięśni – na tym etapie niewielkie obciążenia są wystarczające do uzyskania spodziewanych efektów. Z czasem jednak, jeśli nie modyfikujemy treningu i nadal wykonujemy sporo powtórzeń przy niedużym lub średnim obciążeniu, progres siły się zatrzyma. Masa mięśni może przy tym nadal wzrastać, jeśli trenujemy regularnie i dostarczamy sobie odpowiedniej ilości kalorii i białka.

W jaki sposób możemy wpływać na siłę, by osiągać coraz lepsze rezultaty?

1. Odżywki na siłę

Podstawą są dobre odżywki na siłę. Suplementów diety dla ćwiczących nie brakuje na rynku, co więc wybrać, by móc liczyć na realne efekty? Najlepiej postawić na naturalne preparaty o dobrych składach – nie powodują skutków ubocznych, dlatego mogą być stosowane nawet przez długi czas. Dodatkowo są łatwo dostępną i wygodną opcją – wystarczy pamiętać o ich codziennym zażywaniu, by wspomóc wzmacnianie mięśni.

Jakich składników powinniśmy szukać w odżywkach na siłę? Najważniejsze to:

  • kreatyna,
  • arginina,
  • beta-alanina,
  • jabłczan cytruliny.

Kreatyna

Kreatyna to klasyczny suplement dla osób trenujących – jest dokładnie przebadania pod kątem wpływu na organizm, a jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona. Zwiększa glikogen mięśniowy, działa anabolicznie i przyspiesza regenerację po treningu. Poleca się ją zarówno przy treningu na masę, jak i siłowym.

Arginina

Arginina zwiększa zawartość tlenku azotu we krwi, dzięki czemu zapewnia sprawniejszy transport ważnych składników do mięśni. W efekcie wpływa na ich wzmocnienie, wspiera regenerację i zapewnia szybki progres.

Beta-alanina

Beta-alanina sprawdza się w treningu na siłę dzięki swoim właściwościom opóźniającym pojawienie się zmęczenia podczas wysiłku. Pozwala na bardziej wyczerpujące ćwiczenia, co ma spore znaczenie dla progresu siłowego.

Jabłczan cytruliny

Jabłczan cytruliny wpływa na siłę i wytrzymałość mięśni, dlatego warto stosować suplementy zawierające ten składnik. Poprawia on przepływ krwi, ułatwiając dostarczanie ważnych składników do mięśni. Zapewnia też szybszą regenerację i pozwala na intensywniejsze treningi

Dobrze postawić też na przedtreningówki, dzięki którym zyskamy więcej energii i wytrzymałości, co będzie bardzo przydatne przy ćwiczeniach na siłę.

Zestawienie najlepszych odżywek na siłę znajdą Państwo tutaj: https://silniejszy.pl/odzywki-na-sile/.

2. Odpowiednie ćwiczenia

Treningi na wzrost siły powinny opierać się na podnoszeniu dużych ciężarów. Najlepszym wyborem będą ćwiczenia wielostawowe, które angażują wiele grup mięśni – pozwoli to na szybki progres bez konieczności rozplanowywania treningu na konkretne partie. Takie ćwiczenia umożliwiają też podnoszenie największych ciężarów, co pozytywnie wpłynie na rozwój siły.

Najlepiej sprawdzają się przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi czy podciąganie. Oczywiście kluczowa jest poprawna technika – nie stosujemy dużych obciążeń, dopóki jej nie opanujemy.

Podczas ćwiczeń na siłę wykonuje się mniej powtórzeń z większym obciążeniem, niż przy klasycznym treningu. Warto postawić na więcej serii z mniejszą ilością powtórzeń – pozwoli to na podnoszenie dużych ciężarów bez przeciążenia układu nerwowego. Nie powinno się też wykonywać na jednym treningu zbyt wielu ćwiczeń siłowych – zazwyczaj wystarczą 2-3 angażujące wiele partii mięśni.

W treningu siłowym bardzo ważne są przerwy między seriami. Im dłuższa przerwa, tym większa szansa na dźwignięcie dużego obciążenia – a to zapewni najlepszy progres.

3. Dobór ciężaru

Osoby mające problem ze zwiększaniem siły mięśni zazwyczaj dobierają zbyt małe obciążenie. Poprawny powinien być ciężar o wartości ok. 85-95 % ciężaru maksymalnego. Przy ćwiczeniach na masę mięśniową stosuje się o wiele niższe obciążenia, co pozwala na wykonywanie większej ilości powtórzeń. Do wzrostu siły potrzebne są jednak ciężary bliskie maksymalnym możliwościom danej osoby. Jeśli dopiero zaczynamy trening siłowy, pamiętajmy o odpowiedniej asekuracji.

4. Regeneracja

Choć trening na wzrost siły powinien być wykonywany regularnie, nie można zapomnieć o zapewnieniu sobie czasu na regenerację. Ćwiczenia najlepiej realizować 2-3 razy w tygodniu – zagwarantuje to progres, a przy tym nie doprowadzi do przetrenowania.

Bardzo ważna dla regeneracji jest dieta oraz sen. Odpowiednia ilość kalorii i białka w jadłospisie pozwoli budować siłę bez straty objętości mięśni oraz zapewni energię do treningów. Podczas snu natomiast zachodzą najważniejsze procesy związane z regeneracją organizmu, dlatego warto zapewnić sobie przynajmniej 7 godzin wypoczynku każdego dnia.

Podsumowanie

Trening na masę mięśniową nie zapewni nam progresu, jeśli chodzi o siłę. W tym celu musimy włączyć dodatkowe ćwiczenia, które będą opierały się na stosowaniu dużych ciężarów przy mniejszej ilości powtórzeń w serii. Najlepiej wykonywać ćwiczenia wielostawowe, dzięki którym podniesiemy większe obciążenie. Nie można zapominać też o odżywkach na siłę zapewniających wyższą wytrzymałość podczas treningów.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności24 czerwca 202209:07

Raport 998. Iveco uderzyło w słup w Brzeziu. Kierowca zbiegł

Raport 998. Iveco uderzyło w słup w Brzeziu. Kierowca zbiegł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwa zdarzenia. Pomagali uwięzionemu ptakowi oraz prowadzili działania w związku ze zdarzeniem drogowym na ulicy Brzeskiej. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202210:12

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nadchodzący weekend zdominują wydarzenia związane z Festiwalem Górnej Odry, które odbywać będą się na terenie całego powiatu raciborskiego, ale i poza jego granicami. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w nadchodzących dniach.

red.
Aktualności23 czerwca 202210:16

Nie jest dobrze! Radna Poznakowska o Parku Jordanowskim

Nie jest dobrze! Radna Poznakowska o Parku Jordanowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
(greh), fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 czerwca 202201:13

Gitarzysko i pływadła w Raciborzu [FOTO]

Gitarzysko i pływadła w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 25.06., spod mostu Zamkowego wyruszy XXIII Pływadło na tradycyjnej trasie z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla z tradycyjnym też przystankiem w Turzu, gdzie w tym roku dojdzie do szczególnego wydarzenia.

fot. Jan Ptak
Aktualności23 czerwca 202209:54

Pytania o raciborską oświatę. Przedstawicielka ZNP na komisji w ratuszu

Pytania o raciborską oświatę. Przedstawicielka ZNP na komisji w ratuszu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Na posiedzenie komisji oświaty Rada Miasta przyszła wczoraj, 22.06., wiceprezes ZNP w Raciborzu, Anna Nowak-Malcherek. Sternik miejskiej edukacji i kandydat na prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna Krzysztof Żychski był wczoraj na kolejnej części walnego zgromadzenia. Odpowiedzi udzielała więc urzędniczka z podległego mu wydziału.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202209:06

Raport 998. Strażacka interwencja na Wiśniowej. Co było przyczyną?

Raport 998. Strażacka interwencja na Wiśniowej. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności24 czerwca 202215:23

Jak to w końcu jest z pałacykiem Rafako? Kolejne oświadczenie w sprawie sprzedaży

Jak to w końcu jest z pałacykiem Rafako? Kolejne oświadczenie w sprawie sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Najpierw był nasz artykuł, że dawny dom bracki wystawiony jest na sprzedaż, potem oświadczenie rzecznika prasowego grupy Rafako, a teraz zaprzeczające mu stanowisko pośrednika w sprzedaży nieruchomości.

red.
Reklama
Aktualności24 czerwca 202208:42

Paweł Newerla kończy dziś 90 lat [WIDEO]

Paweł Newerla kończy dziś 90 lat [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202221:05

Oficerowie z ZK Racibórz odznaczeni

Oficerowie z ZK Racibórz odznaczeni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ZK Racibórz
Reklama
Aktualności24 czerwca 202214:41

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Tuż po szkolnych akademiach kończących rok szkolny 2021/2022, najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice odebrali gratulacje i nagrody burmistrza Andrzeja Strzedulli.

fot. Mirosław Basista/FotoPerla.eu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202209:35

Wiaty, milionowe zaległości i mapa zrywka – migawki z komisji oświaty

Wiaty, milionowe zaległości i mapa zrywka – migawki z komisji oświaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2021 r., ale i nowelizacja tegorocznego budżetu była tematem dyskusji na komisji oświaty Rady Miasta w Raciborzu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport24 czerwca 202205:30

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności24 czerwca 202208:21

Dzień Ojca i pożegnanie absolwentów na Płoni

Dzień Ojca i pożegnanie absolwentów na Płoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- 23 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na Płoni odbył się festyn zorganizowany przez Rady Rodziców. Jednocześnie ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Noblistów Polskich żegnali się uczniowie klasy ósmej - informuje nas placówka.

materiał nadesłany/ZSP 3
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.