Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 stycznia 202213:22

Mural związany z pandemią? Taka sugestia padła w ratuszu

Mural związany z pandemią? Taka sugestia padła w ratuszu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Miałby zachęcać do szczepień i zachowania dystansu - tak uważa pomysłodawca.

Na czwartkowej komisji gospodarki radny Piotr Klima nawiązał do odsłoniętego w styczniu przy ul. Szewskiej muralu. Praca Ryszarda Paurowskiego przedstawia wnętrze synagogi. W intencji twórcy i zleceniodawcy, czyli Urzędu Miasta, to symbol pamięci o przedwojennej społeczności żydowskiej Raciborza. Przy Szewskiej, do 1958 r., stała synagoga. Paurowski, tworząc raciborskie dzieło, widoczne od strony placu Targowego, inspirował się wnętrzem synagogi w Leżajsku.

- Czy mural na Szewskiej był konsultowany z gminą żydowską? Dodatkowo, czemu nie robimy murali związanych z pandemią, które zachęcałyby ludzi do dystansu, czy do szczepień? - takie pytania skierował do prezydenta radny Klima.

- Mural konsultowany nie był, bo dotyczy naszego stosunku do tych, którzy byli przed nami - odparł Dariusz Polowy, nie odnosząc się do muralu o tematyce pandemicznej.

Autor: (greh), fot. pixabay.com/GAIMARD, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.