Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 stycznia 202217:06

[INTERWENCJA] Ogromne kolejki do wymazów na Gamowskiej. Nasza czytelniczka z gorączką stała godzinę na chłodzie

[INTERWENCJA] Ogromne kolejki do wymazów na Gamowskiej. Nasza czytelniczka z gorączką stała godzinę na chłodzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pani Ewa, z gorączką, w stanie osłabienia, udała się dziś rano do jednej z przychodni w śródmieściu. Lekarz podejrzewał infekcję koronawirusem i dał skierowanie na wymaz na Gamowską. Nasza czytelniczka jest wstrząśnięta tym, co ją spotkało.

Incydent na Gamowskiej, raciborzanka stała godzinę na chłodzie

W rodzinie p. Ewy COViD-19 przysporzył sporo kłopotów i dramatu. - Zmarł na to nasz ojciec - słyszymy. Nasza czytelniczka z objawami infekcji, osłabieniem i gorączką, udała się rankiem do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Ten uznał, że powodem może być zakażenie koronawirusem i skierował na wymaz na Gamowską.

Działa tu jedyny punkt w naszym powiecie, do którego kierowani są pacjenci z przychodni. - Dostałam SMS-a, że mam się stawić na godz. 10.30 - relacjonuje p. Ewa. Do lekarza przyszła pieszo. Pieszo udała się też na Gamowską. Doszła na 11.00.

W namiocie, gdzie pobierane są wymazy, usłyszała, że musi się ustawić w kolejce... samochodów. Nie pomogły prośby i błagania. Osłabiona kobieta, z gorączką, odstała swoje, około godziny w temperaturze bliskiej zera st. C, pomiędzy samochodami. Nie była jedyna. Słyszała, że swoje musiała odstać też matka z dziećmi. - Przyszła starsza pani, rozmawiałam z nią chwilę, złapała się za głowę, że musi stać - opowiada p. Ewa. 

- Obsługa punktu zachowała się nieuprzejmie - słyszymy. W słowach nie przebiera mąż p. Ewy, który - zwalniając się z pracy poza Raciborzem - przyjechał po nią na Gamowską. Wzburzony dzwonił do punktu pobrań. Miał usłyszeć wiele cierpkich słów. - Jestem w szoku - komentuje siostra naszej czytelniczki, która powiadomiła o sprawie redakcję. Jak dodaje, próbowano interweniować w szpitalu, ale usłyszano, że to nie ich sprawa. Punkt prowadzi spółka Gyncetrum, a bezpośrednio współpracują z nią firma z Raciborza.

Na zdj. p. Ewa stojącą pomiędzy samochodami w kolejce do wymazu

img_6301

Gyncentrum: zgłoszenie należy uznać za bezzasadne

Proprosiliśmy o komentarz i odpowiedź na pytanie, czy można uruchomić odrębną ścieżkę dla osób, które pojawiają się na Gamowskiej pieszo, ewentualnie zapewnić stojącym w kolejce dostęp do ciepłego pomieszczenia.

- Punkt Pobrań materiału do badań SARS-CoV-2 w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3 (parking przy Szpitalu Rejonowym im. Dr. Józefa Rostka w Raciborzu) działa w trybie drive-thru jako tzw. mobilny punkt pobrań materiału do badań już od września 2020 roku. W takiej formule działania został również zgłoszony do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Funkcjonuje on zgodnie z wszelkimi wytycznymi zarówno ze strony NFZ jak i służb sanitarno-epidemiologicznych - informuje Andrzej Więcław, dyrektor ds. Organizacyjno-Prawnych i Kontraktowania Gyncentrum sp. z o.o.

- Co do zasady świadczenia w punktach pobrań drive-thru są udzielane w sposób umożliwiający bezpieczne pobieranie materiału do badania od pacjentów bez wysiadania z samochodu. Przed punktem pobrań ustawia się zatem kolejka samochodów. Oczywiście jeśli ktoś nie posiada własnego środka transportu może również udać się do takiego punktu pieszo. Nie uprawnia to jednak takiego pacjenta do uzyskania świadczeń z pominięciem kolejki wcześniej przybyłych pacjentów. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z zimowych warunków atmosferycznych. Jednak próby przyjmowania pacjentów "pieszych" poza kolejką każdorazowo kończyły się awanturą ze strony pacjentów oczekujących w samochodach, którzy wówczas parkowali swoje samochody i również podchodzili do punktu pobrań pieszo, chcąc być obsłużonym poza kolejką. Sytuacja taka powoduje pojawienie się przed punktem pobrań kolejki pacjentów oczekujących pieszo zamiast kolejki pacjentów oczekujących w samochodach. Najczęściej dochodzi wtedy również do sytuacji konfliktowych oraz do braku zachowania dystansu społecznego pomiędzy pacjentami, pomimo interwencji oraz upomnień personelu udzielającego świadczeń.

Mając na względzie powyższe, organizowanie odrębnej ścieżki dla osób pieszych mija się z celem i zaburza zamysł funkcjonowania punktów pobrań typu drive-thru. Biorąc także pod uwagę, że punkty pobrań drive thru funkcjonują w formie namiotu zlokalizowanego poza budynkiem, techniczne możliwości zorganizowania ciepłej poczekalni są wysoce utrudnione. Poza tym należy wziąć pod uwagę fakt, iż gromadzenie potencjalnie zakaźnych pacjentów w zamkniętej poczekalni również mijałoby się z celem organizacji pobrań w punktach drive-thru i znacząco zwiększałoby zagrożenie epidemiologiczne.

Pragnę również nadmienić, iż pacjenci otrzymujący zlecenie testu SARS-CoV-2 otrzymują również SMS ze zautomatyzowanego systemu rządowego e-Kolejka, który wskazuje im orientacyjną datę i godzinę możliwego pobrania wymazu w danym miejscu, zgodnie ze zgłaszaną przepustowością danej placówki. Niestety częstokroć pacjenci nie stosują się do ww. terminów i przybywają do punktów pobrań o dowolnej porze. Powoduje to znaczące wydłużenie czasu oczekiwania na świadczenie oraz eskalację sytuacji konfliktowych ze strony pacjentów, którzy przybyli do punktu na wyznaczoną godzinę. Jednakowoż żadnemu z tych pacjentów nie odmawiamy i udzielamy świadczeń zgodnie z kolejnością przybycia, niejednokrotnie również po godzinach pracy danego punktu pobrań.

Proszę również wziąć pod uwagę, że pomimo konieczności wykonania szeregu procedur podczas procesu pobierania materiału biologicznego do badań SARS-CoV-2, włącznie z weryfikacją tożsamości pacjenta, wypisaniem przez niego wymaganych dokumentów, wprowadzeniem danych o wymazie do ogólnopolskiego systemu teleinformatycznego, pobraniem wymazu oraz zmianą środków ochrony indywidualnej personelu po każdym pacjencie - średni czas udzielenia kompletnego świadczenia wynosi u nas około 1 minutę na pacjenta. Świadczy to o ogromnej optymalizacji procesu oraz dużym zaangażowaniu i sprawności doświadczonego personelu, który zawsze stara się jeszcze udzielić informacji oraz odpowiedzi na wszystkie ewentualne pytania i wątpliwości pacjentów.

W związku z powyższym zgłoszenie, które Państwo otrzymaliście w dniu dzisiejszym należy uznać za bezzasadne, a także krzywdzące dla całego personelu zaangażowanego w proces walki z epidemią Covid-19 - czytamy w obszernym wyjaśnieniu.

Kolejki będą jeszcze dłuższe

W najbliższych dniach należy się spodziewać jeszcze dłuższych kolejek. Z powodu pojawienia się wariantu Omikron lawinowo rośnie liczba zakażeń w Polsce (dziś to ponad 30,5 tys. przypadków), a ponadto na wymaz kierowani są wszyscy domownicy osoby, u której doszło do potwierdzonej testem infekcji.

Dziś na Gamowskiej pobrano ponad 200 próbek. Czas oczekiwania wynosił około godziny.

- Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń, które są wykonywane w POZ czy przez inne kanały (...). Tak naprawdę z tygodnia na tydzień ta liczba zleceń - bo to na ogół w poniedziałek mamy największe liczby - powiększyła się z 40 do ponad 60 tys. Więc są to przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie czy w czasie (poprzedniej - PAP) fali - ocenił dziś na porannej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.

W kraju działa obecnie 659 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 – poinformowała w środę rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca – jak podała na Twitterze Wądrzyk – uruchomiono blisko 50 nowych punktów. Przekazała ponadto, że do tej pory NFZ przeznaczył blisko 4 miliardy zł na sfinansowanie testów wykrywających SARS-CoV-2. (PAP)

Lawinowo rośnie liczba osób skierowanych w powiecie raciborskim na kwarantannę. 16 stycznia było to 689 osób, a dzisiejszy raport podaje już liczbę 1946.

Autor: opr. waw, inf. PAP Katarzyna Lechowicz-Dyl, ktl/ joz/, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202209:29

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ciało odnaleziono w piątek, 20 maja, tuż po godz. 16.00 na wałach w rejonie ul. Drzewieckiego. Na miejsce wysłano policję i ratowników medycznych.

red.
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Reklama
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Reklama
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności23 maja 202209:27

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO]

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Aktualności23 maja 202208:07

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202211:06

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.

(greh)
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności23 maja 202212:44

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych

Sklepy w Raciborzu świecą pustkami. Radni o raciborskich obszarach zdegradowanych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

W agendzie czwartkowego posiedzenia znalazła się także uchwała w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Racibórz. Przedstawieniem sprawy zajął się dr Adam Polko z UE w Katowicach.

(greh)
Aktualności23 maja 202212:53

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji

Komendant ma nowego zastępcę. Zmiana kadrowa w raciborskiej policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po odejściu z Raciborza dotychczasowego zastępcy Jarosława Gorzawskiego, jego fotel zajął Mirosław Mielańczyk, dotąd naczelnik prewencji.

KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.