Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 stycznia 202209:35

Raport 998. Cztery zastępy w akcji na Browarnej. Co było przyczyną?

Raport 998. Cztery zastępy w akcji na Browarnej. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali łącznie jedenaście interwencji. Działania prowadzono w Krzyżanowicach, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 15 stycznia 2022

Po spokojnym piątku, podczas którego nie odnotowano ani jednego zdarzenia wymagającego interwencji strażaków, pierwsze sobotnie działania miały miejsce o godzinie 1.05 w nocy. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności udzielenia pomocy w jednym z lokali w budynku wielorodzinnym przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że starsza osoba spadła z łóżka, a mieszkająca z nią córka nie była w stanie jej podnieść. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce strażacy pomogli podnieść starszą osobę z powrotem na łóżko.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 4.53 przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów w jednym z obiektów chronionych. Na miejsce skierowano zastępy z PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania oraz sprawdzeniu obiektu zagrożenia nie stwierdzono. Alarm został zakwalifikowany jako fałszywy z instalacji wykrywania.

O godzinie 7.06 miejsce miała kolejna strażacka interwencja. Tym razem zgłoszenie dotyczyło pożaru śmietnika przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Po dojeździe na miejsce strażaków z PSP zagrożenia jednak nie stwierdzono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Był to jednak dopiero początek pracowitej soboty w wykonaniu strażaków z PSP Racibórz. O godzinie 10.11 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o odpadającym tynku z budynku dawnej winiarni. Spadający płat tynku uszkodził dwa pojazdy: forda c-max oraz VW bora. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania usunięto pojazdy z zagrożonego terenu. Dokonano także zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Teren został przekazany zarządcy. Starty materialne oszacowano na kwotę 25 tys. złotych.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 11.46 w Krzyżanowicach na ulicy Tworkowskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym udział brały dwa pojazdy: osobowy ford oraz dostawczy volkswagen. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, około 50-letnia kobieta. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom, odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu jezdni oraz usunięciu pojazdów. Straty materialne oszacowano na kwotę 25 tys. złotych.

Z informacji uzyskanych od oficera prasowego KPP w Raciborzu wynika, że kierujący fordem 55-latek z powiatu raciborskiego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go vw transportera, przez co najechał na jego tył. W wyniku zdarzenia obrażeń głowy doznała 53-letnia pasażerka forda. Została zabrana do szpitala. Zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako wypadek. Jego uczestnicy byli trzeźwi.

O godzinie 15.45 miejsce miało kolejne zdarzenie, które wymagało strażackiej interwencji. Tym razem dotyczyło ono tlenku węgla w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Zofii Nałkowskiej w Raciborzu. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań. Polegały one na dokonaniu pomiarów atmosfery. Obecność czadu została potwierdzona. Dalsze działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, przewietrzeniu lokalu oraz ponownych pomiarach atmosfery. Strat materialnych oraz osób poszkodowanych nie odnotowano.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 18.25 na Placu Jagiełły w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów w jednym z chronionych obiektów. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że jakiekolwiek zagrożenie nie występuje. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

aaa.[5]
fot. red.

Niedziela, 16 stycznia 2022

Po pracowitej sobocie, także w niedzielę strażacy nie mogli narzekać na brak obowiązków. Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 14.01 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do komendy przy Reymonta wynikało, że domowa czujka czadu weszła w stan alarmu. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i dokonaniu pomiarów nie stwierdzono obecności tlenku węgla w atmosferze. Sprawdzono także pozostałe mieszkania, ale i tam strażackie czujniki nie wskazywały obecności czadu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogła być awaria czujki.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 14.11 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rudach przy ulicy Rogera. Volkswagen Up uderzył w ogrodzenie. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że kierowca samochodu znajduje się na zewnątrz, nie wymaga pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, kierowaniu ruchem wahadłowym oraz usunięciu pojazdu z jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 tys. złotych.

Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański z KPP Racibórz, 69-letni kierujący volkswgenem z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w barierę ochronną znajdującą się przy jezdni. Został za to ukarany mandatem karnym. Sprawca był trzeźwy. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

O godzinie 16.41 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Browarną w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przyczyną interwencji była… przypalona potrawa przez starszą osobę. Strażackie działania ograniczyły się do przewietrzenia lokalu oraz dokonania pomiarów pod kątem obecności tlenku węgla w atmosferze. Osób poszkodowanych i strat materialnych nie odnotowano. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że przypaleniu uległy naleśniki.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 20.21 przy ulicy Chodkiewicza w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, który ugasił palący się kontener na śmieci. Strat materialnych ani osób poszkodowanych nie było.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności23 maja 202209:29

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny

Na wałach pod Oborą ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ciało odnaleziono w piątek, 20 maja, tuż po godz. 16.00 na wałach w rejonie ul. Drzewieckiego. Na miejsce wysłano policję i ratowników medycznych.

red.
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Reklama
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Owsiszcz, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Reklama
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Reklama
Aktualności23 maja 202209:27

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO]

Raport 998. Peugeot dachował w Turzu. Podróżowały nim cztery osoby [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Za strażakami z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pracowity weekend. W okresie od piątku do niedzieli odnotowano bowiem dwanaście interwencji. Najpoważniej wyglądające zdarzenie miało miejsce w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) na ulicy Raciborskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Aktualności23 maja 202208:07

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami

Czy piłkarska Unia Racibórz ma płynność finansową? Radny Lenk dzieli się podejrzeniami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

- Miało być transparentnie, przejrzyście. Poprzednia formuła dotowania stowarzyszeń widać została uznane za niebezpieczną - mówił na komisji gospodarki były prezydent a dziś radny Mirosław Lenk.

(greh)
Reklama
Reklama
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Reklama
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności23 maja 202211:06

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz

Samowolka na Rynku. Radni pytali szefa straży miejskiej o samochody łamiące zakaz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

– Nie jest respektowany przez samochody dostawcze zakaz poruszania się po płycie rynku – alarmuje radny Marcin Fica.

(greh)
Reklama
Aktualności23 maja 202211:25

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB

Śmietnik niezgody i uciążliwy najemca. Radni kontra MZB - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Ciągnącą się od kwietnia dyskusja dotyczy planowanej inwestycji za 150 tys. zł. Radni nie chcą się na nią zgodzić. Na zdjęciu radny Marcin Fica i dyrektor MZB Andrzej Migus.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.