Dzikie zbiory najlepszym raciborskim pomysłem na biznes

Mała rodzinna manufaktura "Dzikie zbiory" Magdaleny Kwiatkowskiej, produkująca naturalne kosmetyki, wygrała konkurs na najlepszy raciborski biznesplan.
To jeden z dziewięciu projektów zgłoszonych w tegorocznym konkursie na najlepszy BiznesPlan, po raz kolejny zorganizowanym przez raciborski Inkubator Przedsiębiorczości, prowadzony przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych z Rybnika. Przedsięwzięcie, w tym główną nagrodę 5000 zł, finansuje miasto Racibórz.
Dzikie zbiory Magdaleny Kwiatkowskiej coraz mocniej akcentują swoją obecność na rynku, uczestniczą w targach, zyskują nowych klientów i korzystają z internetowych kanałów sprzedaży. W produkcję w warunkach laboratoryjnych angażuje się cała rodzina.
Do finałowej rozgrywki, zorganizowanej dziś w pubie Piwnica przy ul. Batorego, zakwalifikowano pięć projektów. Ich twórcy przez 3 minuty przedstawiali swoje pomysły, a potem odpowiadali na pytania jury (wiceprezydent Dawid Wacławczyk, Julia Parzonka, Piotr Dominiak, Wojciech Hipnarowicz).
Kampanię promocyjną w social mediach wygrały Justyna Oszust i Marta Szewczyk-Pindyk z Leśnej Akademii Smyka-LAS (II m). Natomiast film promocyjny otrzymała Monika Żebrowska z firmy Żebrowski renowacje/złotnictwo (III m). Pomysły przedstawili też Kinga Piechaczek (Mobilne wsparcie dla osób w potrzebie - pomoc w zrobieniu zakupów czy wybraniu się do lekarza) oraz Benjamin Korycki (Car Wrapping&Detailling - personalizowane oklejanie samochodów celem ochrony karoserii).
Wyróżnienia odebrali również uczniowie raciborskiego Ekonomika oraz CKZiU nr 2 Mechanika biorący udział w warsztatach i konkursach szkolnych na modele biznesowe. Są to:
CKZiU nr 2: Patryk Orc (usługi ogrodowe), Mateusz Swoboda (WebSite-System, tworzenie stron www oraz Home Washing Machine), Joanna Lipińska (Cztery łapki), Banjamin Korycki (Car Wrapping&Detailling).
Ekonomik: Dominika Magdziak (Szafa DressMeUp), Samuel Kurek/Marcin Łasewicz (aplikacja do kontroli rodzicielskiej Abigail), Julia Cyran/Sara Gorgon (Cool Klub/Poczekalnia), Remigiusz Tyrański (Dom Pogrzebowy Tyrański).
Zwycięski projekt Magdaleny Kwiatkowskiej
Omówienie szkolnych pomysłów na biznes
Prezentacje projektów i omówienie decyzji jury





![Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1753603625517392970-1045642814420712-7917521864139495606-n-.jpg)



![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)



![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)


![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)


![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)

![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)

























![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany