Demonstracyjny pokaz systemu ostrzegawczego safepass

Jutro (8.12) w godzinach 14:00 - 19:00 na ulicy Katowickiej odbędzie się demonstracyjny pokaz systemu ostrzegawczego safepass - informuje ratusz.
System ostrzegawczy safepass ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa pieszego na przejściu dla pieszych. Podstawowym jego elementem są 2 słupki, w których umieszczone są czujniki oraz moduły LED o bardzo dużej mocy. Słupki te montowane są przed przejściem dla pieszych. Dodatkowo, w celu usprawnienia działania systemu, w odległości od 3 do 5 metrów od przejścia dla pieszych zainstalowanie są mniejsze słupki, w których znajdują się czujniki.
Dzięki zastosowanym czujnikom, system jest w stanie precyzyjnie wyznaczyć dwie strefy:
- ostrzeżenia
- zagrożenia.
Strefa ostrzeżenia znajduje się od 3 do 5 metrów przed przejściem. Strefa zagrożenia bezpośrednio przed przejściem oraz już na przejściu dla pieszych. W momencie, gdy pieszy znajdzie się w strefie ostrzeżenia to system pulsującym światłem pomarańczowym ostrzega kierowcę, że ktoś znajduje się w pobliżu przejścia. Gdy pieszy znajdzie się bezpośrednio przed przejściem lub już na przejściu, system pulsacyjnym światłem czerwonym informuje kierowcę o pieszym na przejściu dla pieszych.

![Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1668335352tauron-dystrybucja-5-.jpg)




































![A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776717470photo-49-z-50-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz