Podróż do Polski za kilka tysięcy euro

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu zatrzymali dwóch obywateli Syrii, którzy w trakcie legitymowania posłużyli się sfałszowanymi paszportami.
- 25 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali dwóch cudzoziemców po przylocie rejsowego samolotu z Aten (Grecja). W trakcie kontroli legalności pobytu jeden z mężczyzn posłużył się polskim paszportem, natomiast drugi przedstawił do kontroli rumuński paszport. Dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności. Ostatecznie okazało się, że paszporty zostały podrobione. Podjęte przez funkcjonariuszy SG czynności wykazały, iż cudzoziemcy to obywatele Syryjskiej Republiki Arabskiej. Mężczyźni oświadczyli, iż do Grecji przedostali się piechotą z Turcji. Za bilet lotniczy z Grecji do Polski oraz podrobiony dokument podróży zapłacili odpowiednio 3 300 oraz 2 000 euro. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się tożsamością innej osoby oraz posłużenia się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Syryjczycy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Ponadto wobec obydwu cudzoziemców Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu - podał Śląski Oddział SG w Raciborzu.



![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)



![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)



![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany