Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 grudnia 202109:23

Raport 998. Czad zaatakował przy Mysłowickiej

Raport 998. Czad zaatakował przy Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwa zdarzenia w środę i jedno w czwartek, tak wygląda bilans minionej służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie minionej służby odnotowano o godzinie 15.55 w Rudyszwałdzie przy ulicy Bocznej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gałęzi drzewa opierającej się o linię energetyczną. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu gałęzi. Przekazano także informację do zarządcy infrastruktury.

O godzinie 22.20 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Mysłowicką, skąd napłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki tlenku węgla w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów nie stwierdzono obecności czadu. Ten pojawił się w atmosferze po włączeniu piecyka gazowego w łazience. Mieszkanie zostało przewietrzone, nakazano także przegląd urządzenia oraz ciągów wentylacyjnych i spalinowych. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Ostatnie jak dotąd zdarzenie miało miejsce dziś (02.12) o godzinie 6.35 w Kornicach przy ulicy Spółdzielczej. Doszło tam do czołowego zderzenie dwóch pojazdów osobowych: toyoty yaris i VW passata. Do akcji zadysponowano dwa zastępy OSP oraz trzy zastępy okolicznych ochotników. Łącznie w obu pojazdach podróżowały cztery osoby, które w momencie przyjazdu służb znajdowały się poza pojazdami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Ostatecznie w wyniku zdarzenia trzy osoby zostały zabrane do szpitala celem dalszej diagnostyki. Straty materiale oszacowano na kwotę 20 000 złotych.

 

Autor: red., fot. arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności15 czerwca 202614:21

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.