Inicjatywa lokalna. Dołóżmy jeśli zabraknie niewiele

W środę, 17 listopada, w sali kolumnowej w raciborskim magistracie odbyło się XXIII posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej. Pod obrady komisji trafił projekt uchwały w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.
Głos zabrał radny Michał Kuliga. – Jakie zmiany zaszły, prócz wprowadzenia inicjatyw zielonych? Czy zmieni się kwota? – dociekał. – Wprowadziliśmy kilka zmian w przyznawaniu punktacji, między innymi przez likwidację wagi przy obliczaniu. Dodatkowo zwiększona zostanie kwota do 70 tys. złotych – odparł wiceprezydent Dawid Wacławczyk.
- Prosiłbym o wprowadzenie takich zmian, że gdy kwota znacznie nie przekracza zadania, znaleźć fundusze i wykonać wszystkie zadania. Wydaje mi się, że inicjatywa lokalna jest bardziej motywująca do działania niż budżet obywatelski. Proszę o wzięcie tego pod uwagę i przygotowanie informacji o kwocie funduszy, jakich zabrakło do zrealizowania wszystkich zadań w mijającym roku – mówił radny Eugeniusz Wyglenda. – Co do kwoty nie jestem w stanie podać jej z głowy, ale przygotuję odpowiedź na poniedziałek. Zgodzę się z tym, że inicjatywa lokalna jest na ten moment lepszym rozwiązaniem niż budżet obywatelski, który szczególnie w tym roku był w pewnych częściach zaprzeczeniem samego siebie. Trzeba będzie jego założenia odpowiednio przemodelować – odpowiedział D. Wacławczyk.
Projekt uchwały poddano pod głosowanie. Wszyscy obecni radni (10) byli za.














![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)











![StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17840313331723914162dsc-2702-2-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz