Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 listopada 202112:14

Na Gamowskiej ruszyła budowa szpitalnego oddziału ratunkowego

Na Gamowskiej ruszyła budowa szpitalnego oddziału ratunkowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Szpitalny oddział ratunkowy to miejsce, w którym ratuje się życie i nagle zagrożone zdrowie człowieka. Pomoc w SOR obejmuje również świadczenia, które wymagają szybkiej diagnostyki i leczenia. W razie potrzeby lekarz kieruje pacjenta na leczenie szpitalne lub zapewnia transport do innej specjalistycznej placówki.

SOR nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Na SOR nie idzie się w razie przeziębienia czy niestrawności. Nie jest to też miejsce, do którego przychodzisz po receptę na leki lub skierowanie na badania.

Dla Powiatu Raciborskiego, któremu podlega szpital, SOR na Gamowskiej to jedna z najważniejszych planowanych na przełomie ostatnich lat inwestycji, będąca gwarantem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.

Jej zakres podzielony został na dwa etapy i pierwszy z nich właśnie się rozpoczął. Są to prace budowlane, które będą polegały na przebudowie oraz dostosowaniu do obowiązujących norm i standardów części pomieszczeń w blokach A, B, C, i H, zlokalizowanych na poziomie niskiego i wysokiego parteru istniejącego budynku wraz z dobudową bloku C1 w celu stworzenia możliwości do realizacji pełnej funkcjonalności obiektu.

Po zakończeniu tych robót planowane są dostawy nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej, zakup specjalistycznej aparatury medycznej dla dwóch stanowisk wstępnej intensywnej terapii a także wyposażenia socjalno-bytowego.

W pierwotnym założeniu rozpoczęcie prac nad budową było przewidziane na I kwartał 2020 r., jednak w związku z wybuchem pandemii Covid 19 nie było to możliwe i realizację inwestycji przełożono. Obecnie termin jej zakończenia przypada na I kwartał 2024 r.

Przypomnijmy, że projekt pn. „Przebudowa z rozbudową budynku szpitala w celu stworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu”, którego całkowity koszt wynosi 10 132 129.44 zł, to nie jedyna tak kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania szpitala inwestycja. Stawiając na innowacyjne i proekologiczne rozwiązania, władze powiatu i dyrekcja lecznicy przy Gamowskiej zapowiadają kompleksową termomodernizację placówki, nad którą prace mają rozpocząć się już w przyszłym roku.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport27 czerwca 202623:54

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO]

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W prawdziwie tropikalnych warunkach rozegrano finałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej na sezon 2026/2027. Słupki rtęci przekraczały 30 stopni Celsjusza, a dodatkowym przeciwnikiem dla piłkarzy był palący bezlitośnie słońcem upał. Mimo wymagających warunków zarówno Start Pietrowice Wielkie, jak i KS 1905 Krzanowice zameldowały się na boisku przy ulicy Krawieckiej, gotowe do walki o jedno z najważniejszych zwycięstw w sezonie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.