Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 listopada 202119:03

W katowickiej komendzie policji uczczono pamięć śp. asp. Michała Kędzierskiego

W katowickiej komendzie policji uczczono pamięć śp. asp. Michała Kędzierskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś, 11 listopada, przed Tablicą Pamięci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość odsłonięcia kolejnej tabliczki epitafijnej. Upamiętnia ona aspiranta Michała Kędzierskiego - policjanta z Raciborza, który zginął na służbie zastrzelony przez bandytę. Uroczystości przewodniczył szef śląskich mundurowych generał Roman Rabsztyn. Symbolicznego odsłonięcia tabliczki z danymi mundurowego, dokonał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs.

Podczas wydarzenia uhonorowano i wyróżniono asp. Michała Kędzierskiego poprzez umieszczenie w tym wyjątkowym miejscu jego danych. 43-letni policjant z Raciborza pół roku temu zginął na służbie z rąk przestępcy, do końca wypełniając słowa roty ślubowania.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta KWP w Katowicach nadkom. Adam Marekwica.

Po odczytaniu przez letora wspomnienia aspiranta Michała Kędierskiego, szef raciborskich mundurowych dokonał odsłonięcia tabliczki epitafijnej. Następnie policyjny kapelan odmówił modlitwę w intencji funkcjonariuszy poległych w służbie i uczestnicy spotkania złożyli wiązankę kwiatów przed tablicą, gdzie umieszczone są nazwiska policjantów z województwa śląskiego poległych w służbie. Pamięć zmarłych stróżów prawa uczczono również odegraną przez policyjnego trębacza melodią „Śpij Kolego”.

W czasie zbiórki szef śląskich policjantów nadinsp. Roman Rabsztyn przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Raciborzu insp. Łukaszowi Krebsowi rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji oraz pamiątkową ramkę z uroczystości odsłonięcia tabliczki epitafijnej w Komendzie Głównej Policji, która nastąpiła 24 lipca 2021 roku. Po zakończeniu uroczystości Komendanci dokonali wpisów do księgi pamiątkowej katowickiej komendy wojewódzkiej.

Ceremonię uświetniła asysta honorowa policjantów oraz Poczet Sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oprawę lektorską zapewnił mł. asp. Patryk Polok z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Autor: KWP Katowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202620:27

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Około 140 uczestników stanęło na starcie pierwszego biegu cyklu Grand Prix „Bieg na Piątkę po Powiecie Raciborskim”, który odbył się 7 czerwca w Sławikowie. Niedługa trasa i lekki deszczyk sprawiły, że z dystansem mógł się zmierzyć każdy. Wygrali doświadczeni biegacze. Dla wielu najważniejsze była satysfakcja. Zawody zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu.

red.
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202623:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności7 czerwca 202620:52

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.