Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 października 202116:45

Zmarł ks. Hubert Czernia, były dyrektor domu rekolekcyjnego w Miedoni

Zmarł ks. Hubert Czernia, były dyrektor domu rekolekcyjnego w Miedoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zmarły kapłan kierował Diecezjalnym Domem Rekolekcyjnym w Raciborzu-Miedoni. Ostatnio był proboszczem w Kluczborku.

- Z głębokim żalem i pełną wiary nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w dniu 30 października 2021 roku Pan Bóg powołał do siebie ks. Huberta Czernię, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku - poinformowała kuria w Opolu.

Śp. ks. Hubert Czernia urodził się 31 maja 1961 roku w Opolu w rodzinie Karola i Anny zd. Tkocz. Pierwsze dwa lata życia spędził w parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach, skąd pochodziła jego matka, a w 1963 roku rodzina przeniosła się do parafii Czarnowąsy. W 1980 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu uzyskał świadectwo dojrzałości i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1986 roku w katedrze opolskiej z rąk biskupa Alfonsa Nossola. Od 27 sierpnia 1986 roku pełnił funkcję wikariusza w parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Mikołaja w Nysie, a następnie od 26 sierpnia 1989 roku funkcję wikariusza w parafii MB Bolesnej i Św. Wojciecha w Opolu. Z dniem 30 czerwca 1992 roku biskup Alfons Nossol powierzył mu stanowisko dyrektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Raciborzu-Miedoni, które pełnił przez osiemnaście lat. 28 czerwca 2010 roku biskup Andrzej Czaja zamianował do proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku. Śp. ks. Hubert Czernia oprócz posługi proboszcza pełnił także inne funkcje duszpasterskie: nieprzerwanie od czerwca 2010 roku był kapelanem Zakładu Karnego w Kluczborku oraz dekanalnym duszpasterzem rodzin dekanatu Kluczbork, w latach 2013-2018 pełnił urząd wicedziekana dekanatu Kluczbork, a od kwietnia 2017 roku był także duszpasterzem Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczborku. W latach 2010–2015 był członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, a od lutego 2019 roku członkiem Diecezjalnej Komisji ds. Ekumenizmu. Po ciężkiej chorobie – otoczony najbliższą rodziną, gronem kapłanów i zgromadzoną w kościele rzeszą parafian – zmarł 30 października 2021 roku.

Uroczystości żałobne:

- Eksportacja – środa 3 listopada o godz. 19.30 w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku
- Msza żałobna – czwartek 4 listopada o godz. 11.00 w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku; po Mszy dalszy ciąg ceremonii na cmentarzu w Kluczborku.

Polecajmy śp. ks. Huberta Bożemu Miłosierdziu:
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Hubert, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Autor: Diecezja Opole, fot. parafia Kluczbork, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.