Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 października 202119:41

FIALA gminy Rudnik. Po raz trzeci wręczono nagrody za wkład w rozwój społeczno-gospodarczy

FIALA gminy Rudnik. Po raz trzeci wręczono nagrody za wkład w rozwój społeczno-gospodarczy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Miejscem dorocznej gali był rudnicki dom przyjęć Miruna, a gośćmi poseł Adam Gawęda (PiS) i starosta Grzegorz Swoboda. Wręczono sześć Fial. Oto lista laureatów.

Dębowy Laur NIKODEM MUSIOŁ - Nikodem Musioł i Ochotnicza Straż Pożarna w Strzybniku to nierozłączny duet. Nikodem Musioł większość swojego życia tworzył historię miejscowego OSP. Był prezesem jednostki od 1963 do 2016 roku. Bez niego Ochornicza Straż Pożarna w Strzybniku by nie przetrwała. Urodził się 2 lutego 1940 roku w Strzybniku. Z wykształcenia jest kowalem, jednak nie pracował w tym zawodzie. Zawodowo związany był z Państwowym Gospodarstwem Rolnym w Strzybniku oraz z Wytwórnią Aparatury Cukrowniczej w Raciborzu. Każdą wolna chwilę i myśl poświęcał z kolei OSP w Strzybniku. Całe życie pracował dla Strzybnika, m.in. przez 50 lat jako Członek OSP. Był również koordynatorem wiejskiej świetlicy. W życie strażackie jeszcze dziś jest zaangażowany. Niestety, nie mógł być obecny na uroczystości.

Ambasador Przedsiębiorczości Gminy Rudnik - EDYTA REICHEL. Edyta Reichel znana jest ze swojej wyjątkowej twórczości oraz osobowości. Aranżuje, tworzy własne formy ekspresyjne, instalacje, rzeźby, kolaże. W swoich pracach wykorzystuje naturalne organiczne formy przestrzenne i zestawia z matrycami na których można znaleźć elementy ceramiki, grafiki czy malarstwa. Mieszkanka Grzegorzowic jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Nauczyciel, plastyk z zawodu, od 2017 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Gliwicko – Zabrzańskiego. Zarówno w regionie jak i szeroko za jego granicami zrealizowała wiele twórczych działań, warsztatów, plenerów, projektów i konkursów. Na swoim koncie ma wystawy zbiorowe i indywidualne.

Aktywny NGO - FUNDACJA GNIAZDO. Fundacja „Gniazdo” działa m.in. na rzecz ochrony, promocji i renowacji zabytków w Gminie Rudnik. Od dwóch lat pielęgnuje, odświeża i promuje ruiny pałacu w Sławikowie. Dba również o most w Grzegorzowicach i inne miejsca zabytkowe na terenie gminy. Sukcesem okazał się film nakręcony przez Fundację "Kto wie, czy było tak...?" oraz pozyskanie funduszy na upamietnienie 100-lecia święceń biskupa gawliny. Dzięki Fundacji stworzone została również Izba Pamięci przy bibliotece w Rudniku. Fundacja Gniazdo powstała wiosną 2006 roku. Swoją siedzibę ma w Modzurowie, biuro w Rudniku. Jest również organizatorem obecnie czterech świetlic środowiskowych na terenie gminy a swoim działaniem obejmuje także sąsiedni powiat głubczycki.

Biznes Rodzinny - RUDOLF BLANA. Rudolf Blana to stolarz, którego cechują pasja i profesjonalizm. To samo można powiedzieć o Stolarni BLANA za którą od wielu lat przemawia doświadczenie, jakośc i zadowolenie klientów w kraju oraz za granicą. Stolarnia BLANA swoją działalność rozpoczęła w latach 60. ubiegłego stulecia. Aktualnie usługi wykonuje już trzecie pokolenie! Realizuje schody, wszelkiego rodzaju meble, drzwi oraz tarasy, zadaszenia i ogrody zimowe. Dostosowują się do potrzeb, upodobań i gustu klienta. To, co pozostaje niezmienne, to wysoka jakość wykonania oraz współpraca bez zastrzeżeń. Stolarnia Blana z Rudolfem Blana na czele, niejednokrotnie udzielała wsparcia mieszkańcom. Rodzina Blana to społecznicy, którzy od pokoleń działają również w OSP Sławików.

Żelazny Kłos - RSP PONIĘCICE. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ponięcicach istnieje od 1976 roku i gospodaruje na obszarze 520 hektarów. Prowadzi produkcję roślinną. Do 2017 roku hodowano również trzodę chlewną. Spółdzielnię cechuje wysokotowarowa produkcja roślinna ukierunkowana na produkcję pszenicy, rzepaku, kukurydzy, i buraków cukrowych. Odznacza się wysoką wydajnością. Z jednego hektara użytkowego pozyskuje 80-100 kwintali zboża oraz ok. 800 kwintali buraka cukrowego. Wszystko dzięki właściwej analizie zmiennych oraz właściwemu wykorzystaniu posiadanych zasobów. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ponięcicach wspiera także działalnośc społeczną w Gminie Rudnik. Wspierają klubu LKS Dąb Brzeźnica czy sołectwo w Ponięcicach.

Biznes - Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o. o. z Raciborza. Istnieje na rynku od 2002 roku. Szeroki zakres oferowanych robót budowlanych oraz wysoka jakość usług zaoowocowały w ciągu prawie 20 lat działalności firmy wieloma zleceniami zrealizowanymi z sukcesem. Wśród najważniejszych zadań inwestycyjnych znaleźć można również te zrealizowane w Gminie Rudnik. Borbud wykonał m.in. hale sportowe w Rudniku i Grzegorzowicach, Przedszkole w Rudniku, wybudował świetlicę w Strzybniku i wykonał remont świetlicy w Ligocie Książęcej. Również budowa kanalizacji w Rudniku jest zadaniem wykonanym przez firmę Borbud. Przedsiębiorstwo Borbud w Gminie Rudnik jednak nie tylko buduje. Wspiera również inicjatywy społeczne na terenie Gminy.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 czerwca 202209:07

Raport 998. Iveco uderzyło w słup w Brzeziu. Kierowca zbiegł

Raport 998. Iveco uderzyło w słup w Brzeziu. Kierowca zbiegł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwa zdarzenia. Pomagali uwięzionemu ptakowi oraz prowadzili działania w związku ze zdarzeniem drogowym na ulicy Brzeskiej. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Aktualności24 czerwca 202210:12

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Nadchodzący weekend zdominują wydarzenia związane z Festiwalem Górnej Odry, które odbywać będą się na terenie całego powiatu raciborskiego, ale i poza jego granicami. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w nadchodzących dniach.

red.
Aktualności25 czerwca 202201:13

Gitarzysko i pływadła w Raciborzu [FOTO]

Gitarzysko i pływadła w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 25.06., spod mostu Zamkowego wyruszy XXIII Pływadło na tradycyjnej trasie z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla z tradycyjnym też przystankiem w Turzu, gdzie w tym roku dojdzie do szczególnego wydarzenia.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202215:23

Jak to w końcu jest z pałacykiem Rafako? Kolejne oświadczenie w sprawie sprzedaży

Jak to w końcu jest z pałacykiem Rafako? Kolejne oświadczenie w sprawie sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Najpierw był nasz artykuł, że dawny dom bracki wystawiony jest na sprzedaż, potem oświadczenie rzecznika prasowego grupy Rafako, a teraz zaprzeczające mu stanowisko pośrednika w sprzedaży nieruchomości.

red.
Reklama
Aktualności24 czerwca 202208:42

Paweł Newerla kończy dziś 90 lat [WIDEO]

Paweł Newerla kończy dziś 90 lat [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202214:41

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza

Najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice z nagrodami burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Tuż po szkolnych akademiach kończących rok szkolny 2021/2022, najlepsi uczniowie z gminy Krzanowice odebrali gratulacje i nagrody burmistrza Andrzeja Strzedulli.

fot. Mirosław Basista/FotoPerla.eu
Reklama
Aktualności25 czerwca 202216:31

Ślub na Odrze w Turzu. Udzielił go burmistrz i kapitan Paweł Macha [FOTO i WIDEO]

Ślub na Odrze w Turzu. Udzielił go burmistrz i kapitan Paweł Macha [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Beata Mróz i Dariusz Machalewski powiedzieli sobie dziś TAK przed burmistrzem Kuźni Raciborskiej Pawłem Machą. Ceremonia odbyła się na łodzi odrzańskiej w Turzu, w trakcie 23. Pływadła. Małżeństwo zna się już 37 lat.

(waw)
Aktualności25 czerwca 202213:08

Raciborskie Pływadło z lotu ptaka [FOTO i WIDEO]

Raciborskie Pływadło z lotu ptaka [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Ujęcia z drona pokazujemy dzięki uprzejmości Patryka Głowacza, a można nich zobaczyć nie tylko wodniacką imprezę, ale i nowe zagospodarowanie terenu bulwarów nadodrzańskich.

fot. Patryk Głowacz
Reklama
Reklama
Aktualności25 czerwca 202218:05

Raciborskie Holi Święto Kolorów

Raciborskie Holi Święto Kolorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. w, Robert Ambroziewicz
Aktualności24 czerwca 202208:21

Dzień Ojca i pożegnanie absolwentów na Płoni

Dzień Ojca i pożegnanie absolwentów na Płoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- 23 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na Płoni odbył się festyn zorganizowany przez Rady Rodziców. Jednocześnie ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Noblistów Polskich żegnali się uczniowie klasy ósmej - informuje nas placówka.

materiał nadesłany/ZSP 3
Reklama
Aktualności25 czerwca 202209:23

Recital dyplomowy Izabeli Jarzombek w kościele NSPJ

Recital dyplomowy Izabeli Jarzombek w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Bach, Mendelssohn Bartholdy, Böhm - kompozycje tych mistrzów wypełniły wczorajszy (24.06.) koncert Izabeli Jarzombek z klasy organów prof. Władysława Szymańskiego (Akademii Muzyczna w Katowicach) w kościele przy ul. Warszawskiej.

Jan Ptak
Sport25 czerwca 202219:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Sport24 czerwca 202219:21

Kochają kosza, założyły ligę. W niedzielę zagrają w Raciborzu

Kochają kosza, założyły ligę. W niedzielę zagrają w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama
Kultura i edukacja24 czerwca 202207:54

Raciborskie Ognisko Muzyczne zakończyło rok szkolny

Raciborskie Ognisko Muzyczne zakończyło rok szkolny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Raciborskie Ognisko Muzyczne oraz FulnArt Edukacja Muzyczna zaprosili w czwartkowe popołudnie 23 czerwca 2022 r. do sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu na koncert z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Zamek Piastowski
Aktualności25 czerwca 202209:05

Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem [LISTA RZECZY ZABRONIONYCH]

Jak nie zostać wakacyjnym przemytnikiem [LISTA RZECZY ZABRONIONYCH] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wracając z urlopu, zamiast do pracy możesz trafić do więzienia! Wystarczy, że zabierzesz ze sobą kawałek rafy koralowej lub muszlę chronionego gatunku. Wbrew pozorom w strefie Schengen nie wszystkie towary można swobodnie przewozić.

KAS Katowice
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202207:43

To ostatnie wakacje z bonem turystycznym

To ostatnie wakacje z bonem turystycznym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Aktualności25 czerwca 202212:45

Liga jednorożca. Zawody konne w Łubowicach

Liga jednorożca. Zawody konne w Łubowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Kultura i edukacja24 czerwca 202207:52

Koncert Nocy Świętojańskiej na Zamku Piastowskim za nami

Koncert Nocy Świętojańskiej na Zamku Piastowskim za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Powiat Raciborski, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili w letni, późny czwartkowy wieczór 23 czerwca 2022 r. na Koncert Nocy Świętojańskiej, który odbył się na krużganku, przy dawnej baszcie Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zamek Piastowski
Aktualności25 czerwca 202220:06

Elvis z Lyonu w Pietrowicach Wielkich

Elvis z Lyonu w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Półeczka na płyty CD przywieziona z Francji to jeden z ciekawszych przedmiotów, jaki może było dziś wypatrzeć wśród staroci i szpargałów na targu w Pietrowicach Wielkich.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.