Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 października 202118:15

Instruktorzy technik i taktyki interwencji przeszli szkolenie

Instruktorzy technik i taktyki interwencji przeszli szkolenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W sali specjalistycznej do sportów walki Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, na terenie OPP w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 w dniach 11 - 15 października 2021 r. odbyły się zajęcia metodyczno - szkoleniowe dla instruktorów taktyki i technik interwencji policyjnych. W zajęciach uczestniczył również raciborski policjant.

W spotkaniu, które przeprowadzili instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, uczestniczyło 69 instruktorów z taktyki i technik interwencji z jednostek Policji z województwa śląskiego. Podczas zajęć policjanci doskonalili wiedzę z zakresu prawidłowej i skutecznej samoobrony w trakcie interwencji oraz umiejętność praktycznego zastosowania technik obrony, ataku i obezwładniania osób.

Stróże prawa omówili zasady użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej, elementy taktyki i technik interwencji przeprowadzanych między innymi z osobami, których zachowanie wskazuje, że mogą znajdować się pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających oraz kwestie interwencji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolujących swoich zachowań z innych przyczyn. W części praktycznej przećwiczono techniki obezwładnienia osób stwarzających zagrożenie, zasady obrony przed atakiem osób posiadających niebezpieczne narzędzia i przedmioty. Uczestnicy ćwiczyli poruszanie się z bronią w różnych sytuacjach taktycznych, techniki jej szybkiego wyjęcia i oddania celnego strzału. Omówiono również przebieg wybranych interwencji z wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej.

Tego typu spotkania prowadzone są cyklicznie. Dzięki nim instruktorzy policyjni mogą nie tylko poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, ale i wymieniać się własnymi uwagami i spostrzeżeniami związanymi z prowadzeniem zajęć dla policjantów w jednostkach macierzystych.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 stycznia 202615:25

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO]

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Zimna aura i niska temperatura nie odstraszyły uczestników wydarzenia Wodnik Challenge, które odbyło się 31 stycznia 2026 roku na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego „Wodnik”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inicjatywa była kontynuacją poprzedniego morsowania i potwierdziła, że zimowe kąpiele cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

opr. red., fot. Kamil Kania, MOKSiR Kuźnia Raciborka/Artur Stelmaczonek
Aktualności29 stycznia 202609:34

Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998]

Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.