Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202107:26

Higiena jamy ustnej. Nie tylko szczotkowanie!

Higiena jamy ustnej. Nie tylko szczotkowanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dbanie o zdrowie zębów i jamy ustnej to podstawa do tego, by zachować zdrowie i świetny wygląd. Piękny uśmiech jest w końcu naszą wizytówką! Troszczmy się o niego na co dzień, by zęby były i mocne, i piękne. Większość z nas codziennie szczotkuje zęby pastą, ale okazuje się, że to nie wystarczy. Dodatkowo powinniśmy używać nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej. Jak kompleksowo zatroszczyć się o higienę jamy ustnej i zębów? Podpowiadamy. 

Szczotkowanie zębów na początek

Oczywiście mycie zębów to podstawa dbania o ich zdrowie. Dwa razy dziennie powinniśmy myć je szczoteczką dopasowaną do potrzeb naszych zębów i dziąseł. Miękkie włosie będzie najlepsze dla osób cierpiących na choroby przyzębia, o delikatnych, skłonnych do podrażnień dziąsłach, z kolei szczoteczka z włosiem twardym sprawdzi się tam, gdzie pojawia się problem z osadem i kamieniem nazębnym.

Warto też zainwestować w wysokiej jakości pastę do zębów. Świetnie sprawdzą się te oparte na przebadanych składnikach, z dodatkiem fluoru, ksylitolu i cynku. Preparat taki będzie dbać o zdrowie zębów, ochroni je przed próchnicą i zapewni remineralizację.

Nitkowanie jest konieczne!

Ale samo szczotkowanie to jeszcze nie wszystko. Warto zainwestować również we flossery, które pozwolą pozbyć się resztek zalegających w przestrzeniach międzyzębowych. Easy Reach Flosser marki Jordan to połączenie nici dentystycznej i wykałaczki. Pozwala bez problemu dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i precyzyjnie wyczyścić wszystkie newralgiczne punkty.

Dobry flosser powinien być też wyposażony w czyścik do języka. Również tam zbierają się bakterie niebezpieczne dla zdrowia jamy ustnej. Regularne czyszczenie języka jest konieczne!

Płukanie zębów i jamy ustnej

Pielęgnację warto uzupełnić o płukanie jamy ustnej specjalnym płynem. Dobierzmy go do swoich indywidualnych potrzeb. Inny sprawdzi się przy problemach z próchnicą, inni przy nadwrażliwych dziąsłach. Szukając najlepszego preparatu, zwróćmy uwagę na jego skład.

Płuczmy zęby i jamę ustną dwa razy dziennie - rano i wieczorem. W ten sposób dokończymy cały proces mycia zębów, uzupełniając go o kompleksowe czyszczenie wszystkich trudno dostępnych przestrzeni.

Autor: materiał partnera,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.