Raport 998. Zalana droga w Kuźni, dziurawy dach w Budziskach

Cztery zdarzenia podczas minionej służby odnotowali strażacy z powiatu. Działania prowadzono Kuźni Raciborskiej, Budziskach, Gródczankach i Krowiarkach. Sprawdź szczegóły.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.55 w Kuźni Raciborskiej na ulicy Kozielskiej. Padający deszcz spowodował zalanie jezdni. Do akcji skierowano dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce ustalono, że oba pasy drogowe są zalane. Działania strażaków polegały na wypompowaniu wody. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była niedrożna studzienka kanalizacyjna.
O godzinie 19.24 trzy zastępy OSP udały się do Budzisk na ulicę Polną. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o zalewanym budynku. Przyczyną zalewania był nieszczelny dach. Na miejscu nie było możliwości rozstawienia drabiny mechanicznej, przez co dostęp do dachu budynku był utrudniony. Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego dostarczyło na miejsce plandekę do zabezpieczenia dachu. Niestety, mimo usilnych starań strażaków nie udało się zabezpieczyć budynku w stu procentach. Mimo to strat materialnych nie odnotowano.
Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 20.32 trzy zastępy OSP skierowani do Gródczanek na ulicę Wiejską, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się opona oraz kable. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się było podpalenie. W zdarzeniu tym obyło się bez strat.
Ostatnią do tej pory interwencję odnotowano w nocy z czwartku na piątek o godzinie 0.56 w Krowiarkach na ulicy Raciborskiej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do złamanego konara drzewa, które tarasowało drogę. Działania strażaków polegały na usunięciu przeszkody.
![Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] Pożar na Płoni. Strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1753603625517392970-1045642814420712-7917521864139495606-n-.jpg)



![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)



![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)



![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)
![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)

![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)




![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)





























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany