Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 września 202109:47

Raport 998. Dwie nocne interwencje przy Zamkowej

Raport 998. Dwie nocne interwencje przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czternaście interwencji w weekend i już jedna w poniedziałek. Tak prezentuje się bilans strażackiej służby za ostatnie dni. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 3 września 2021

Pierwsze zdarzenie nowej strażackiej zmiany odnotowane zostało o godzinie 8.53 w Krowiarkach przy ulicy Szkolnej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o gnieździe owadów. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda.

O godzinie 11.20 dwa zastępy PSP udały się na ulicę Lotniczą w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z jedną z lokatorek budynku wielorodzinnego. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy zapukali głośno do mieszkania. Okazało się, że kobieta jest w środku i nie wymaga pomocy. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 13.48 na ulicy Opawskiej w Owsiszczach. Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp miejscowych ochotników prowadziły działania związane z usuwaniem niebezpiecznie zwisającego kawałka blachy.

O godzinie 14.10 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do budynku przy ulicy Eichendorffa w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja z instalacji wykrywania pożarów o możliwym zagrożeniu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów zagrożenia jednak nie potwierdzono.
Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 15.36. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Starowiejską celem uprzątnięci jezdni po wcześniejszym zdarzeniu drogowym. Prośba o pomoc wpłynęła od dyżurnego policji.

W piątek, prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy ochotnicy prowadzili działania w związku z epidemią koronawirusa. Polegały one na dowożeniu osób na szczepienie. Działania te prowadzono w Cyprzanowie.

Sobota, 4 września 2021

Noc z piątku na sobotę nie była dla raciborskich strażaków spokojna. Dwukrotnie wyjeżdżali w to samo miejsce. W obu przypadkach do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja z instalacji wykrywania pożarów w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Zamkowej. Pierwsza interwencja miała miejsce o godzinie 0.40. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce oraz przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, zagrożenia nie stwierdzono. Podobną interwencję pod tym samym adresem odnotowano o godzinie 2.16. Także i tym razem zagrożenia nie potwierdzono.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 17.29. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do Nędzy na ulicę Wąską, skąd wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Działania druhów polegały na jego usunięciu.

O godzinie 18.38 dla zastępy PSP zostały zadysponowane na Rondo Zamkowe. Działania strażaków polegały na neutralizacji i usunięciu plamy substancji ropopochodnej z jezdni.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.03 na ulicy Czekoladowej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP został zadysponowany po otrzymaniu informacji o pożarze śmieci. Pożar udało się szybko ugasić, dzięki czemu obyło się bez strat.

O godzinie 19.23 odnotowano ostatnią sobotnią interwencję. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się usunięciem nieproszonych gości.

Niedziela, 5 września 2021

Po pracowitych piątku i sobocie w niedzielę strażacy mieli o wiele mniej pracy. Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 8.04. Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP udały się do Łęgu na ulicę Wita Stwosza. Doszło tam do zwarcia w głównym przyłączu energii elektrycznej do budynku jednorodzinnego. Działania strażaków polegały na odłączeniu prądu i dokonaniu pomiarów. Na miejsce wezwane zostało także pogotowie energetyczne, które zajęło się usunięciem awarii.

O godzinie 19.30 odnotowano ostatnie niedzielne zdarzenie. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do Kuźni Raciborskiej na ulicę Bema. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Poniedziałek, 6 września 2021

W poniedziałek odnotowano póki co jedno zdarzenie. Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Kornowaca na ulicę Starowiejską. Zdarzenie miało związek z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w miejscowej szkole.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 października 202210:19

Jodek potasu trafił do Raciborza. W tych miejscach otrzymają go mieszkańcy

Jodek potasu trafił do Raciborza. W tych miejscach otrzymają go mieszkańcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. Śl.UW, Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Aktualności5 października 202211:37

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
newseria.pl, fot. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202220:06

Spersonalizowane prezenty - co to takiego?

Spersonalizowane prezenty - co to takiego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Aktualności5 października 202210:43

Spotkanie z przedstawicielami III sektora w Raciborzu

Spotkanie z przedstawicielami III sektora w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(um), fot. mohamed_hassan/pixabay.com
Aktualności4 października 202204:46

GCK Nędza zaprasza na wykład o miodach

GCK Nędza zaprasza na wykład o miodach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
GCK Nędza
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.