Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 września 202109:17

Śląska policja rozbiła polsko-ukraiński gang. Pomogli śląscy pograniczy z Raciborza

Śląska policja rozbiła polsko-ukraiński gang. Pomogli śląscy pograniczy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów i motocykli, paserstwem samochodowym i przestępczością narkotykową. Policjanci wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami z Katowic oraz funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali 6 mężczyzn. Mundurowi zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód, części samochodowe, 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i gotówkę. W działaniach brali udział funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej od kwietnia br. zajmowali się sprawą grupy przestępczej, której członkowie od 2020 r. na terenie całego kraju zajmowali się kradzieżą pojazdów oraz paserstwem samochodów i części samochodowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Kryminalni rozpracowali grupę przestępczą i zebrali materiał dowodowy, a następnie przystąpili do zatrzymań. Wspomagali ich policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, a także funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennem i Rudy Śląskiej. W skoordynowanej akcji na terenie kilku miejscowości na Śląsku i w Małopolsce zatrzymano w sumie 6 osób – 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat. Stróże prawa przeprowadzili przeszukania miejsc pobytu podejrzanych. Ujawnili i zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów). Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Jest to kolejna realizacja w sprawie tej grupy przestępczej. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci i prokuratura nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: KWP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.